Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne ostrzeżenia przed oszustami. Przestępcy wykorzystują sytuację związaną z opałem

Facebook Twitter

Chcesz kupić opał na zimę? Węgiel, pellet? Uważaj na internetowych oszustów. Za policją ostrzegamy, bo przestępcy wykorzystują sytuację z brakiem opału na rynku. Na co należy uważać?

Fot. pixabay.com

Uważajcie na oferty „po okazyjnej, promocyjnej cenie”, bo jak wynika ze zgłoszeń na policję, właśnie w ten sposób oszuści przyciągają do siebie ofiary. Gdy wpłacicie pieniądze, kontakt z niby ”sprzedającym” się urywa. Tak było w przypadku o jakim mówiliśmy w Radiu 90, mieszkanka Jastrzębia zamówiła opał przez internet.

Jak powiedziała policjantom: w trakcie logowania strona wielokrotnie się zamykała. W trakcie odświeżania strony nagle pojawił się komunikat o dostępności ekogroszku. Jastrzębianka postanowiła kupić 4 tony. Wpisała swoje dane i dokonała opłaty przelewem.

Po całej transakcji otrzymała nawet potwierdzenie i numer zamówienia. Gdy jednak weszła ponownie na stronę internetową, gdzie dokonała zakupu, okazało się, że dana firma w swoim asortymencie nie posiada węgla. Kobieta przyjrzała się stronie i zauważyła, że są różnice w grafice.

Co radzą policjanci?

Sprawdzajmy dokładnie każdą ofertę. Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych. Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

Co możemy zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustwa?

Na stronie Internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. Warto korzystać z oficjalnych serwisów.

Natomiast na pewno, nie warto ufać każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w Internecie. Osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, zwyczajnie urywają kontakt.

Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Uczciwa firma handlowa udostępni swoje dane.
Ważne!

Nie wierzmy we wszystko, co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena – to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę. Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023