Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejne sukcesy Rybnickiego Centrum Sztuk Walki „Fighter”. W najbliższą sobotę walki w hali MOSIR w Boguszowicach

Facebook Twitter

Bardzo dobry start zawodników Rybnickiego Centrum Sztuk Walki "Fighter" w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-do. Z zawodów w Głubczycach troje zawodników z rybnickiego klubu wróciło z 5 medalami.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola Wita, zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal, co przed czekającymi ją w kwietniu w Chorwacji Mistrzostwami Europy, daje nadzieję na bardzo dobry start:

Nikola Wita: Ten sezon rozpoczął się bardzo szczęśliwie, puchar Polski gdzie udało mi się zdobyć 2 medale, 2 złote i jeden srebrny oraz tytuł najlepszej zawodniczki. Najbliższe marzenia to Mistrzostwa Europy, gdzie chciałabym zdobyć medal w indywidualnych kategoriach, 21 kwietnia wyjeżdżamy na zgrupowanie, start od 26 kwietnia do 1 maja.

Jak przyznaje Łukasz Kubiak, zawodnik i trener od 20 lat szkolący dzieci i młodzież, w Rybnickim Centrum Sztuk Walki „Fighter” ćwiczy obecnie blisko 200 osób. W ubiegłotygodniowych zawodach w Jankowicach wystartowało 80 zawodników z RCSW „FIGHTER”:

Łukasz Kubiak: Chyba rekordowa frekwencja zawodników, ponad 80 zładowników to niezła grupa i ponad 50 medali zdobytych, także w kwalifikacji medalowej jako klub zdobyliśmy 3 miejsce, także jestem z tego mega dumny i szczęśliwy, że dzieciaki na mój jubileusz 20-lecia trenerskiego który obchodzę w tym roku, mam kolejny triumf swoich podopiecznych.

Ubiegły sezon także był udany dla RSCW, zawodnicy zdobyli między innymi medale na drużynowych Mistrzostwach Europy. Dziś Rybnickie Centrum Sztuk Walki „Fighter” działa w Rybniku, Żorach, Jastrzębiu -Zdroju, Świerklanach, Jankowicach oraz w Marklowicach. Młodzi ludzie trenują taekwondo, kickboxing czy muay thai. Będzie można ich zobaczyć w najbliższą sobotę (2.04.) w hali MOSIR-u w Rybniku- Boguszowicach, gdzie rozegrane zostaną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży.

Łukasz Kubiak: Na pewno będziemy mieć mocną obsadę, na 2 salach będą się odbywały konkurencje. Sobota mocny start, turniej nie jest zamknięty dla publiczności także można sobie przyjść, nie jest to odpłatne także można przyjść, popatrzeć jak to wygląda.

Dodajmy, że na sobotnich zawodach w Rybniku- Boguszowicach spodziewany jest start około 350 zawodników.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022