Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny etap dekomunizacji nazw ulic w Radlinie

Facebook Twitter

Z Józefa Wieczorka na... Józefa Wieczorka. W pierwszym etapie konsultacji dotyczących zmiany nazw ulic w Radlinie takich propozycji pojawiło się najwięcej. Mieszkańcy chcą dalej mieć w adresie Józefa Wieczorka, ale tego, który był przedwojennym bokserem, rodem z Rybnika, uczestnikiem Mistrzostw Europy w 1930 r. oraz dwukrotnym wicemistrzem kraju.

W przypadku ulicy Wieczorka pojawiły się też propozycje, by była to ulica: Józefa Piłsudskiego, Górniczego Stanu oraz ulica Mleczna. Z kolei mieszkańcy ul. Findera przypomnieli sobie o poprzedniej nazwie tej ulicy, z czasów sprzed połączenia Radlina z Wodzisławiem. Wtedy bierutłowskie osiedle mieściło się przy ul. Wolności. Są też pomysły na: Kulturalną, Mikołaja Reja, Radlińskich Olimpijczyków, Sportową, Śląską, Storczykową lub Kwiatową.

Głosowanie nad ostateczną zmianą na specjalnych formularzach do 21 maja. Urny znajdują się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Urzędzie Miasta i siedzibie Straży Miejskiej. Dodatkowo przy ul. Wieczorka na wniosek mieszkańców, uruchomiony zostanie dodatkowy punkt, w jednym ze sklepów spożywczych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj