Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komisja wybrała kandydata. Kto zostanie nowym szefem Zamku Cieszyn?

Facebook Twitter

Magdalena Chorąży-Suchy - to ona najprawdopodobniej zostanie nową dyrektorką Zamku Cieszyn. Po przejściu na emeryturę wieloletniej dyrektor i twórczyni tej instytucji, Ewy Gołębiowskiej, powołana została komisja. Jej celem było wyłonienie kandydata na nowego szefa Zamku.

Fot. FB/Zamek Cieszyn

W konkursie wystartowało pięć osób, ale to właśnie Magdalena Chorąży-Suchy zdobyła najwięcej głosów członków komisji, w której zasiadało 3 przedstawicieli burmistrza miasta i trzech przedstawicieli Marszałka Województwa Śląskiego.

– Przed panią Magdaleną jeszcze rozmowy na temat warunków organizacyjno-finansowych i podpisanie umowy o pracę z Burmistrzem Miasta Cieszyna

– czytamy w protokole z posiedzenia komisji.

Zamek Cieszyn to instytucja kultury prowadzona wspólnie przez miasto Cieszyn i Śląski Urząd Marszałkowski. Powstał w 2005 roku jako miejsce wspierania lokalnego biznesu, ale także spotkań przedstawicieli samorządów i mediów, projektantów i przedsiębiorców z całej Polski. To także centrum designu i organizator m.in. Konkursu Śląska Rzecz – nagradzającego projektantów i firmy w kategoriach: produkt, grafika użytkowa, usługa czy wystawiennictwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj