Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncert noworoczny przy dźwiękach orkiestry

Facebook Twitter

Święto Trzech Króli od lat mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego kojarzy się z organizowanym przez Wodzisławskie Centrum Kultury koncertem noworocznym. I tym razem tradycji stanie się zadość.

fot. pixabay / Pexels

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 r. będzie okazja do wysłuchnia najpiękniejszych kolęd. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koncert noworoczny odbędzie się 6 stycznia o godzinie 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy wodzisławskim rynku. Na przybyłych słuchaczy czekać będzie wyjątkowy repertuar. Obok dźwięcznych polskich kolęd – wzruszającej „Cichej nocy” czy energicznego „Przybieżeli do Betlejem”, usłyszymy także wpadające w ucho, dobrze znane zagraniczne świąteczne piosenki. Całość z impetem i zaangażowaniem wykonają uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim wraz z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową z WCK, którą można usłyszeć na różnych koncertach podczas miejskich imprez i uroczystości. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

– Wspólny koncert muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej i Wodzisławskiego Centrum Kultury jest wynikiem dobrej współpracy naszych instytucji. Będzie to z pewnością wydarzenie pełne artystycznych emocji i pozwoli dobrze zaakcentować świąteczno-noworoczny czas

– zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Obok utalentowanych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej będziemy mogli usłyszeć Wodzisławską Orkiestrę Rozrywkową, która na co dzień działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Jest to grupa muzyków związanych z Wodzisławiem Śląskim w różnym wieku. Instruktorem prowadzącym orkiestrę jest Marek Sobota – muzyk z pasji i pedagog z powołania. Z zespołem wystąpią solistki: Alicja Tarasek, Oliwia Węgrzyk oraz Roksana Ostojska.

– Jesteśmy zaszczyceni możliwością koncertowania dla społeczności naszego miasta i to we współpracy ze wspaniałą Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową. Koncert będzie iście wyjątkowy, wypełniony pięknymi kolędami i pastorałkami. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniany wieczór, który pozwoli na nowo przeżyć treści Bożego Narodzenia. Już dziś serdecznie zapraszam

– zachęca Paweł Sobik, dyrektor PSM I st. w Wodzisławiu Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022