Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koncerty, wystawa i aukcje. Żorska kultura na rzecz Ukrainy

Facebook Twitter

 Miasto organizuje charytatywną imprezę na rzecz uchodźców. „Wolna Ukraina” – pod takim hasłem już w najbliższą sobotę (19.03.) zaplanowano imprezę, z której cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie osób uciekających przed wojną.

Okazując solidarność z Ukrainą artyści zadeklarowali, że chętnie zagrają za darmo, by w ten sposób wesprzeć zbiórkę środków na pomoc sąsiadom ze wschodu. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Żorach (ul. Dolne Przedmieście 1). Udział w koncercie potwierdzili artyści: Chwila Nieuwagi, Ryczące Dwudziestki, złożony z obywateli Ukrainy zespół Czarnobrywc’i oraz MuzyKajaka. Artyści nie pobierają wynagrodzenia za występ.

Podczas imprezy popularny dziennikarz i reporter Marek Sygacz, który pracował na Krymie i wielokrotnie był na froncie w Donbasie, przedstawi „Opowieści z frontu”.

Imprezie będzie też towarzyszyła wystawa malarstwa ukraińskiego artysty Viktora Stiepanowicza Gritsiny. Będzie można nie tylko obejrzeć jego prace, ale także je zakupić – środki ze sprzedaży obrazów zostaną przeznaczone na wsparcie artysty, który obecnie przebywa w Ukrainie walcząc o wolność swojego kraju.

Obraz przeznaczony na licytację – drzewa nad rzeką

Podczas koncertu odbędą się także licytacje, z których dochód również wesprze Ukrainę. Na licytację trafi m.in. obraz Viktora Stiepanowicza Gritsiny oraz gliniane serce.

Prowadzona będzie też zbiórka do puszek na rzecz wsparcie Ukrainy – przeprowadzi ją żorski sztab WOŚP.

Bilety wstępu na koncert będą sprzedawane w formie cegiełek na rzecz pomocy Ukrainie i uchodźcom z tego kraju.

Wejściówki na koncert z napisem Wolna Ukraina, w barwach flagi Ukrainy

Koncert charytatywny „Wolna Ukraina” organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury „Kantata” z Żor, we współpracy z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach i Miastem Żory, a także żorskimi Radami Dzielnic.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj