Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koniec roku oczami dyrektora szkoły: To była praca w trybie kryzysowym

Facebook Twitter

"To były miesiące trudnej pracy dla wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców"- mówi Radiu 90 Ewa Florczyk, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego numer 2 w Rybniku- Niewiadomiu. I od razu dodaje: "Finał jest optymistyczny, wszyscy uczniowie przeszli do kolejnych klas."

Nauczyciele szybko musieli się dopasować do sytuacji:

Na początku czekaliśmy na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej, szybko musieliśmy się do tych wytycznych dostosować, a nie ukrywam, że dla nas te wytyczne i cała ta sytuacja to była sytuacja kryzysowa. Dosyć szybko zrozumieliśmy, że musimy się przestawić na zupełnie inny styl nauczania, głównie z wykorzystaniem narzędzi zdalnego nauczania, a w tej materii nauczyciele czują się dobrze, ale cały czas muszą jeszcze doskonalić taką formę prowadzenia zajęć.

Komentatorzy nie mają wątpliwości, że to rodzice są bohaterami zdalnego nauczania w Polsce, dzięki nim się to udało:

A zwłaszcza w klasach od 1 do 3. Rodzic musiał wesprzeć dziecko, dziecko samodzielnie nawet przy wykorzystaniu narzędzi Teams, by sobie nie poradziło. I korzystając z okazji, chciałabym wszystkim rodzicom podziękować, rodzice zdali egzamin, rodzice podołali, ale nie mieliśmy wyboru. Wszyscy byliśmy w tej nowej sytuacji postawieni i musieliśmy sobie poradzić. Musieliśmy szukać sobie nowych dróg prowadzenia edukacji.

Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że we wrześniu uczniowie wrócą do szkół. Ta deklaracja bardzo mnie cieszy– mówi Ewa Florczyk:

Ja się bardzo cieszę, że taka deklaracja nastąpiła, bo wiem, że zarówno rodzice, uczniowie, jak i nauczyciele oczekują zmian w tej materii, chcieliby wszyscy, żeby był bezpośredni kontakt dzieci z nauczycielami, bezpośredni kontakt rodziców ze szkołą, bo żadne narzędzie nie zastąpi kontaktu człowieka z człowiekiem, dlatego też dzisiaj staramy się znaleźć trochę tego kontaktu z dziećmi i ich rodzicami.

Z powodu kwarantanny po świadectwo w szkole w Niewiadomiu nie mogło przyjść czworo uczniów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020