Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs w Radiu 90: Odkryjmy razem górnicze skarby!

Facebook Twitter

Odkryjmy górnicze skarby! Industriada 2023 już w nadchodzący weekend, z tej okazji mamy dla Was specjalne zaproszenia do zwiedzenia kopalni Ignacy w Rybniku oraz kopalni Guido w Zabrzu. Także familoki w Czerwionce to miejsca wyjątkowe na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Konkurs w Radiu 90: Odkryjmy razem górnicze skarby!

Górnicze skarby pod ziemią, głęboko ukryte drzemią…

Tak brzmi tekst śląskiej przyśpiewki. W Radiu 90 pytamy o skarby, jakie mamy w naszych domach. Skarby czyli pamiątki górnicze, szukamy starych lamp, kufli, szabli górniczych, zdjęć z gwarków… To wszystko mamy w swoich domach, przed Industriadą 2023 namawiamy:

Czas je odkurzyć!

Odkryjmy razem górnicze skarby! Nagrody

Dla słuchaczy Radia 90 mamy dwa rodzinne zaproszenia (2+2) do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku oraz trzy do Kopalni Guido w Zabrzu. W Zabrzu będzie można zwiedzić podziemia, wziąć udział w podziemnym spływie lub pokonać nową trasę skierowaną do rodzin z dziećmi nazwaną Era lodu.

Odkryjmy razem górnicze skarby! Nagroda główna

Nagrodą główną jest voucher do wykorzystania na zwiedzanie podziemi Kopalni Guido zakończone śląskim obiadem w najniżej położonym pubie w Europie. Co powiecie na obiad 320 metrów pod ziemią?

Ślij zdjęcia, ale też  napisz nam gdzie wybierzesz się w czasie tegorocznej Industriady 2023!

Zabawa trwa od 12 do 16 czerwca, finały w programie popołudniowym w Radiu 90.

DZIĘKUJEMY za UDZIAŁ, zabawa zakończona.

Regulamin konkursu Odkrywcy górniczych skarbów w Radiu 90 _Regulamin_Konkurs

Konkurs w Radiu 90: Odkryjmy razem górnicze skarby!

Industriada 2023 już 17 czerwca, świętować będziemy w 46 obiektach, w tym 6 to obiekty zaprzyjaźnione: Browar Mokrskich w Katowicach Szopienicach, Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu- Zdroju, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim, Wieża wyciągowa w Porębie i Pałac Schoena w Sosnowcu. Motywem przewodnim XIV edycji święta Szlaku Zabytków Techniki jest „Sztuka Przemysłu”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024