Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus u sióstr w Wodzisławiu-Jedłowniku

Facebook Twitter

W sumie przebadano 103 osoby. W Radiu 90 wracamy do sytuacji w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w wodzisławskiej dzielnicy Jedłownik. To placówka, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Koronawirusa potwierdzono tam w 26 przypadkach.

Fot. armonyapeb_tk / pixabay.com

Zakażone są 2 siostry, 5 osób z personelu oraz 19 podopiecznych. Wszyscy przechodzą chorobę bezobjawowo. Dom został podzielony na dwie strefy: w jednej przebywają osoby zakażone, w drugiej zdrowe. Z informacji, jakie przekazało nam Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu: podopiecznym jest zapewniona opieka, siostry i personel są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej, ale pracownicy starostwa są cały czas w kontakcie z dyrekcją ośrodka i są gotowi wesprzeć placówkę.

W sumie ognisko udało się szybko opanować, ponieważ kiedy tylko stan zdrowia jednej z pracownic zaczął budzić niepokój dyrekcji, została ona skierowana na badanie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, placówka zwróciła się do służb wojewody o możliwość przeprowadzenia testów.

W ostatnią niedzielę (14.06.) w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu pojawili się żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pobrali wymazy od całego personelu i podopiecznych. Powtórzmy: na 103 osoby, pozytywny wynik ma 26.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021