Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Korzystanie z sup-a, kajaka, czy pontonu na Pniowcu tylko z zezwoleniem MOSIR-u

Facebook Twitter

Po tym, jak kilka miesięcy temu posypały się mandaty na osoby korzystające na własną rękę z supów, kajaków, czy pontonów na zbiorniku Pniowiec, rybnicki MOSIR określił zasady korzystania ze zbiornika.

korzystanie z sup-a

Korzystanie z sup-a tylko z zezwoleniem

Mówi on wyraźnie, że można to robić za zgodą zarządcy, opracowano też zasady, na jakich można korzystać z wód zbiornika i terenu wokół niego. I tak nim wypłyniemy na wodę, trzeba pisemnie lub mailowo zwrócić się z wnioskiem do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku:

Rafał Tymusz: Jeżeli osoby zainteresowane zamierzają skorzystać czy to sup-em, czy kajakiem, czy własnym sprzętem, czy powiedzmy pontonem, zwracają się do nas z prośbą o wydanie takiego zezwolenia. Trzeba przyjechać fizycznie to zezwolenia odebrać, podpisać odbiór i mieć przy sobie wszystko jedno czy w wersji papierowej, czy też zrobić zdjęcie na telefonie, żeby przy organach, które chciałby ewentualnie skontrolować, móc się wylegitymować tym zezwoleniem, że ta osoba ma takie zezwolenie może korzystać w tym momencie z wód zbiornika.

Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR Rybnik

Dlaczego konieczne jest takie zezwolenie i czemu osobiście trzeba w biurze je podpisać ? Jak mówi w rozmowie z Arkadiuszem Żabką, Rafał Tymusz dyrektor MOSR-u w Rybniku, najważniejsze jest bezpieczeństwo:

Rafał Tymusz: Musi być pełna kontrola. Musimy wiedzieć, kto korzysta i te osoby też muszą wiedzieć, w jaki sposób mogą z tego skorzystać, ponieważ tutaj otrzymują taką informację. Wiedzieć, gdzie mogą się po tym akwenie poruszać, gdzie nie mogą dopytywać z różnych przyczyn, czy to związanych z bezpieczeństwem, czy z tym, że z obiektu również korzystają wędkarze. To są informacje, które ta osoba musi posiąść. Musimy potwierdzić, że przyjęła do wiadomości, potwierdzić jak się na tym sprzęcie ma zachowywać, jakiego typu ten sprzęt ma być, jak bardzo ma być sprawny. I ta osoba musi mieć środki bezpieczeństwa zachowane na tym obiekcie. I jak to wszystko otrzyma tę informację, wtedy myślę, że bezpiecznie może korzystać z tego obiektu.

Zezwolenie wydawane jest na sezon, czyli do końca października. Jest bezpłatne. Do tej pory wydano kilkadziesiąt takich dokumentów. Na wodzie kontrolować nas może straż miejska, policja, czy państwowa straż rybacka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024