Koszykówka w Rybniku: Jak potoczyły się mecze RMKS-u i MKKS-u?

Ze zmiennym szczęściem grały swoje ostatnie mecze koszykarskie drużyny z Rybnika. Koszykarki RMKS-u Rybnik odniosły pewne zwycięstwo nad niepokonaną dotąd drużyną AZS UŚ Katowice. Wygrały wysoko 90:57, kontrolując spotkanie od początku do końca.

Najskuteczniejsza w zespole z Rybnika była zdobywczyni 19 punktów, Ewelina Najduch.

Swój mecz przegrali natomiast koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy ulegli drużynie UR Bozza Kraków 74:90. Goście zdecydowanie wygrali drugą kwartę meczu, rybniczanie walczyli ale nie byli w stanie odrobić strat i przegrali.

Mówi trener MKKS-u Łukasz Szymik:

W drugiej połowie była walka, kosz za kosz. Gdybyśmy wykorzystali połowę sytuacji, które mieliśmy, to były by dwa kosze nasze za kosz przeciwnika. Podobnie było w obronie, w pierwszej połowie musieliśmy trochę pomieszać składem ze względu na przewinienie Ochodka i Zielińskiego. Wtedy nam ten mecz uciekł. To był mecz w którym naprawdę chcieliśmy się przełamać. Już nie będę narzekał na to, że trenujemy jak trenujemy ze względu na sytuację. Kwarantanny się zdarzają prawie cały czas. Musimy szukać zwycięstw w dalszych meczach.

W kolejnym meczu MKKS zagra na wyjeździe z Polonią Bytom. Koszykarki RMKS-u zmierzą się z zespołem z Wisły.