Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krajobraz bocznych dróg. Adam Robiński gościem biblioteki

Facebook Twitter

W piątek jego „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” otrzymały tytuł Najlepszej Książki Górskiej Roku 2020 na XXV Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju a w sobotę spotkał się z czytelnikami w Raciborzu! Adam Robiński był gościem raciborskiej biblioteki w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

fot.materiały prasowe

Robiński zaprosił uczestników spotkania w Raciborzu nawędrówkę przez bieszczadzkie połoniny i wyludnione wsie pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy.

Chciałem przede wszystkim opowiedzieć historie których „nie ma w Google: goprowców, krajoznawców, studentów, ludzi, którzy przyjechali tu na rok a zostali kilka dekad czy greckiej emigracji, którą władze Polski Ludowej przyjęły w bieszczadzkim Krościenku.

– podkreślił Adam Robiński.

fot.materiały prasowe

Gość biblioteki opowiedział także jak przyroda weszła w życie dziecka z betonowej Warszawy, wyjaśnił czy szlak może zacząć się za naszym domem i podpowiedział publiczności, które nieoczywiste miejsca w Polsce naprawdę warto zobaczyć. Autor zdradził na koniec, że jego kolejna, trzecia już książka będzie opowiadać o Bałtyku.

fot.materiały prasowe

Spotkanie odbyło się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa (w tym roku pod hasłem „Moja droga”) – największego w Europie projektu społeczno-edukacyjnego, a także najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu, którego celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

fot.materiały prasowe

Książki Adama Robińskiego można wypożyczyć w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj