Krzysztof Harendarczyk z Rybek Rybnik wicemistrzem Europy w klasie 125cc

Krzysztof Harendarczyk miniżużlowiec Rybek Rybnik wywalczył srebrny medal w sobotnim (22.07) finale Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 125cc. Tuż za podium uplasował się jego klubowy kolega, Franciszek Szczyrba. Rywalizacja odbyła się w Gdańsku.

Krzysztof Harendarczyk miniżużlowiec Rybek Rybnik wywalczył srebrny medal w sobotnim (22.07) finale Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 125cc.

Tuż za podium uplasował się jego klubowy kolega, Franciszek Szczyrba. Międzynarodowa rywalizacja młodych jeźdźców odbyła się w Gdańsku. W turnieju wzięło udział 26 uczestników podzielonych na dwie grupy po 13 zawodników. Do półfinałów awansowała najlepsza czwórka z każdej grupy. Finał imprezy zdominowali Polacy. W decydującym wyścigu pod taśmą stanęli Krzysztof Harendarczyk i Franciszek Szczyrba z Rybek Rybnik oraz Jakub Plutowski i Mieszko Mudło.

Pechowo turniej zakończył się dla młodziutkiego Franciszka Szczyrby, z postawą którego działacze rybnickiego klubu wiążą zawsze duże nadzieje. Szczyrba w finałowym biegu po walce z jednym z rywali zahaczył o bandę i upadł na tor. Sędzia wykluczył go z powtórki, przez co młody rybniczanin nie mógł się włączyć do bezpośredniej walki o medale.

Ostatecznie indywidualnym mistrzem Europy w klasie 125cc został Mieszko Mudło. Srebro wywalczył Krzysztof Harendarczyk, a brąz – Jakub Plutowski.

Wyniki European 125cc Youth Track Racing Final w Gdańsku (wyniki za speedwaynews.pl).