Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Krzyżanowice od lat czekają na przejęcie dworca w Chałupkach [FOTO]

Facebook Twitter

Krzyżanowice z niecierpliwością czekają na oficjalne przejęcie dworca PKP w Chałupkach. Rozmowy z kolejami państwowymi są już na końcowym etapie, brakuje jednak dokumentów potwierdzających, że budynek należy do gminy.

Jak słyszymy w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach, w ciągu ostatnich lat udało się wynegocjować, że obiekt trafi w zarząd urzędu bezpłatnie:

Bardzo długo trwają takie sprawy formalne, już się wydawało w zeszłym roku, że to będzie, w tym, na początku roku, że też, dalej nie ma dokumentów, ale mam nadzieję, że być może w tym roku to sfinalizujemy. Chcieliśmy to zrobić już kilka lat temu, bo staram się o przejęcie od 8 lat, chcieliśmy wykorzystać środki zewnętrzne do remontu i zagospodarowania tego obiektu, niestety trochę się ta perspektywa już unijna kończy. Środki gdzieś tam się pokończyły, ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się z mieszkańcami, ze środowiskiem Chałupek, przejąć ten dworzec, bo po prostu nam jest wstyd i chcemy, żeby gmina Krzyżanowice, również od strony PKP była piękna, ładna i taka przyjazna. Mam nadzieję, że nam się to uda.

– mówi Radiu 90 Grzegorz Utracki, wójt Krzyżanowic.

A wygląd dworca PKP w Chałupkach leży na sercu władzom gminy i mieszkańcom:

Polskie Koleje Państwowe nie dbają o pierwszą i chyba ważną stację na terenie RP, chwalą się, że będą jeździły Pendolino i inne pociągi dalekobieżne- i jeżdżą- natomiast stacja wcale nie jest przyjazna; po pierwsze brzydko wygląda, po drugie- jest zaniedbana, po trzecie- nie ma poczekalni, nie ma toalet, ten obraz jest bardzo negatywny. Chcemy przywrócić funkcję transportową, czyli poczekalnie, toalety, dla mieszkańców, turystów, dla przyjezdnych.

Jak teraz wygląda budynek dworca PKP w Chałupkach? Zobacz na zdjęciach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024