Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kto będzie odbierał uczniów młodszych klas ze szkoły? Według nowych zaleceń nie mogą poruszać się sami

Facebook Twitter

Wprowadzony zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia między godz. 8.00 a godz. 16.00 to nie lada wyzwanie dla pracujących rodziców, których dzieci, np. uczące się w klasie trzeciej, do tej pory, do domu po lekcjach wracały już same.

fot. pixabay.com

Zwraca uwagę Justyna Orszulak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim:

Mam wątpliwości co z dziećmi młodszymi, z dziećmi, które będą mogły przychodzić do szkoły, a jednak został na nich nałożony zakaz przemieszczania się (…). Nie wiem jak rodzice poradzą sobie organizacyjnie. W świetlicy są dzieci, których rodzice na początku roku zdeklarowali np. ze względu na to, że dzieckiem nie ma się kto zająć w domu. To są uczniowie klas 1-3. (…) Do tej pory, jeżeli dzieci kończyły szybciej wracały same do domu, a teraz jest to niemożliwe, jeżeli rodzice są w pracy.

Według niej decyzja o zmianie formy nauczania została podjęta zbyt późno:

Decyzja o nauczaniu nie tyle zdalnym, bo nauczanie zdalne też się idealnie nie sprawdza, dobrze wiemy, ale o nauczaniu hybrydowym powinna zapaść na początku września. Uczniowie mogliby spędzić tydzień w domu, tydzień w szkole. Wydaje mi się, że to byłoby dla nas wszystkich korzystniejsze. Myślę, że ogromnym wyzwaniem są potrzeby sprzętowe. Zarówno w domach, w rodzinach gdzie jest dwoje i więcej dzieci, ale też sprzęty jakie posiadają szkoły, też nie są idealne do prowadzenia lekcji w aplikacjach online.

W wodzisławskich podstawówkach świetlice będą na pewno czynne do godziny 16.00, tak by móc zapewnić opiekę uczniom najmłodszych klas – taki komunikat już płynie z tamtejszego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021