Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: 371 ofert pracy przygotowano na polsko-ukraińskie Targi Pracy w Rybniku

Facebook Twitter

Dziś kluczowe w pomocy dla uchodźców z Ukrainy jest znalezienie dla nich pracy, stąd organizacja polsko-ukraińskich Targów Pracy. Te już w najbliższy czwartek (7.04.) w rybnickim Okrąglaku przy ulicy Wysokiej. 

Powiatowy Urząd Pracy przygotował 371 ofert

– mówi poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika:

Piotr Kuczera: Pomoc kuchenna, kelnerka, opiekunka dla osób starszych, pokojowe, kierowcy, zmywakowe, pomoce kuchenne, fryzjerki, sprzedawcy, praca w ogrodnictwie, masażystka, praca w budownictwie, prace ślusarskie. Ważne, że ta oferta jest dwujęzyczna i jest skierowana do osób, które dzisiaj wyjątkowo tego potrzebują, bo muszą stanąć na własne nogi i układać sobie życie od nowa. Taki jest cel, dziękuję urzędowi pracy, że tak szybko odpowiedział na zapotrzebowanie, życiowy problem osób, które są w Rybniku.

Przed wybuchem wojny legalnie pracowało w Rybniku ponad 5 tysięcy mieszkańców Ukrainy. Byli to w większości mężczyźni. Inwazja Rosji wszystko zmieniła. Teraz potrzeba pracy dla kobiet, które z dziećmi uciekły do Polski przed wojną:

Piotr Kuczera: To jest ten element, który jest kluczowy w tym wszystkim. Żadnego państwa nie stać na to, aby przez całe lata czy miesiące, utrzymywać blisko 2,5 miliona uchodźców. Trzeba stworzyć system, gdzie oni się odnajdą. To jest jeden z elementów tej układanki, czyli Targi Pracy. Ja życzę wszystkim, żeby mogli wrócić do wolnego kraju, ale dzisiaj wiemy jaka jest sytuacja. (…)

Cała rozmowa tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj