Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: Chcemy przekazać dwóm szpitalom w Rybniku na inwestycje kilka milionów złotych

Facebook Twitter

Chcemy przekazać dwóm szpitalom w Rybniku na inwestycje kilka milionów złotych - zapowiedział we wtorek (14.09.) w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Piotr Kuczera.

To odpowiedź władz miasta na apel Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, który mówił w miniony piątek, gdy przekazywał 15 milionów pożyczki dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3, że Miasto Rybnik musi zaangażować się finansowo w pomoc dla lecznicy:

Jakub Chełstowski: To też miasto Rybnik musi zacząć odgrywać znaczącą rolę, bo to nie ma znaczenia jaka jest administracja. Wszystkie ręce na pokład, żeby jak najwięcej inwestycji trafiało na służbę zdrowia. Mam nadzieję, że taka dyskusja na poziomie Rybnika się odbyła. W najbliższym czasie pan prezydent – mam nadzieję – przekaże informacje, że Rybnik wesprze finansowo szpital.

I te informację prezydent Piotr Kuczera ogłosił we wtorek (14.09.) w porannej rozmowie w Radiu 90. Jak mówił poranny gość Radia 90, pomoc finansową mają otrzymać dwie placówki: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 i Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Piotr Kuczera: Przygotowujemy budżet na rok 2022, przedstawiłem radnym propozycje aby wesprzeć dwa szpitale. Dyrektor szpitala przy ulicy Gliwickiej również poprosił o pomoc w zakresie budowy wind w tym szpitalu, także przy dobrej woli radnych uda się te zadania wpisać do budżetu na rok 2022, także nie umywamy rąk.

Radio 90: O jakiej pomocy mówimy?

Piotr Kuczera: Będzie to pomoc w zakresie inwestycyjnym, mówimy o kilku milionach złotych.

Teraz wszystko w rękach rybnickich radnych

– podkreśla prezydent:

Piotr Kuczera: Jesteśmy przed bilansowaniem budżetu na rok 2022, ja zasugerowałem jaki to mógłby być poziom pomocy, prosili o to żeby mieć trochę czasu do namysłu do kolejnego spoktania.

Radio 90: Kiedy poznamy ostateczną decyzję?

Piotr Kuczera: Sesja budżetowa odbywa się pod koniec listopada albo w grudniu. Do 15 listopada prezydent miasta jest zobowiązany przedstawić projekt budżetu i tam już będą konkretne sumy. Przypomnę, że miasto Rybnik zwalnia z podatku szpital WSS 3- to też jest pomoc.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj