Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: W przyszłym sezonie kąpiemy się w Kamieniu

Facebook Twitter

"W przyszłym sezonie letnim kąpiemy się w Rybniku-Kamieniu" - zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Basen w tej rybnickiej dzielnicy nieczynny jest od wielu lat. Kilka lat temu powstało "Pluskadełko", a w przyszłym ma zostać zbudowane naturalne kąpielisko.

To będzie Pniowiec bis – mówi Prezydent Kuczera:

Prowadziłem badania, trzeba sprawdzić groble, trzeba sprawdzić jakość wody, trzeba sprawdzić, w jaki sposób to zaplecze techniczne mogłoby powstać. Plan powstania mniej więcej takiego Pniowca, który byłby zasilany wodą naturalną, byłby takim naturalnym kąpieliskiem. Trzymam za to mocno kciuki, wstępne badania wody pokazują, że jest bardzo pozytywnie. Trzeba przygotować harmonogram prac, właściwie teraz powstaje. Myślę, że od przyszłego tygodnia on będzie pokazany i się pochwalimy, co zamierzamy wiosną w Kamieniu robić. Oby się udało, bo ten teren zasługuje na rewitalizację, odnowę. Mieszkańcy tęsknią wręcz za Kamieniem – chciałbym, żeby to w przyszłym sezonie zadziałało.

Radni Miasta Rybnika na ostatniej sesji głosowali za powstaniem komisji antysmogowej. Nie widzę sensu jej powoływania w Radzie Miasta – stwierdził w porannej rozmowie w Radio90 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Za utworzeniem byli radni PIS-u i BSR-u, przeciw radni Koalicji Obywatelskie i WDR-u:

Debatować o samym smogu możemy i nie trzeba do tego osobnej komisji. Temat jest ogólnopolski i wymaga załatwienia tego na poziomie parlamentarnym. (…) To nie jest zadanie dla Rady Miasta Rybnika, z prostego powodu – rozwiązania prawne muszą być na poziomie ustawy, rozporządzeń. Tego brakuje. Ja jestem otwarty na każdą dyskusję, która tyczy tego tematu, jednak ważne są też efekty. (…) Ja już 4 lata dyskutuję i trochę jestem zmęczony.

Czego życzy Prezydent Rybnika górnikom, co myśli o szczycie klimatycznym w Katowicach i kiedy ruszy program Czyste Powietrze? Cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj