Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Łąkowa w Raciborzu będzie przebudowana. Umowa już jest

Facebook Twitter

Jest umowa na przebudowę Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu. Podpisy pod dokumentami inwestor i wykonawca złożyli w piątek

fot. www.powiatraciborski.pl

Zadanie obejmuje przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy wraz z zatoką autobusową na ul. Łąkowej. Na remont czeka odcinek o długości 950 m. Inwestycja ma być wykonana do połowy września br. Wartość umowy opiewa na blisko 6,5 mln złotych (6 486 223,92 złotych).

– Mam nadzieję, że realizacja tego ważnego zadania będzie przebiegać bez większych trudności. Na każdym jego etapie deklaruję pomoc i wsparcie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda. To droga o ponad 14 tysięcznej przepustowości dobowej, stąd też ważne jest, by wszelkie informacje na temat jej remontu docierały do mieszkańców na czas. Liczę na dobrą współpracę i co najważniejsze na bardzo dobry efekt końcowy – dodał starosta.

Podczas spotkania ustalono m.in. termin przekazania wykonawcy placu budowy, omówiono przygotowanie oznakowania na czas remontu oraz zaplanowano najbliższe spotkania z przewoźnikami (Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu oraz przedstawicielami miasta Racibórz, które współfinansuje inwestycję.

Przebudowa jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj