Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lasy Państwowe: Witold Koss będzie nowym dyrektorem

Facebook Twitter

Nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych zostanie Witold Koss - przekazał na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Koss zastąpi na stanowisku Józefa Kubicę.

witold koss
Józef Kubica (z mikrofonem) za kilka dni przestanie być dyrektorem Lasów Państwowych

Lasy Państwowe z nowym szefem

Józef Kubica w Lasach Państwowych pracuje od ponad 45 lat. Rozpoczynał jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec. Potem był podleśniczym i leśniczym w Nadleśnictwie Brynek.
W maju 2020 roku został dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, a rok później został Dyrektorem generalnym Lasów Państwowych. Od roku 2015 jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Jest wiceprzewodniczącym Klubu Radnych PiS.

Nowym Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych będzie Witold Koss. Znany leśnik z Zachodniopomorskiego. Kiedyś dyrektor regionalny

– zapowiedział szef rządu. Premier dodał, że oczekiwania wobec nowego szefostwa związane są przede wszystkim z wielką potrzebą społecznej autentycznej kontroli, co dzieje się z naszymi lasami.

Donald Tusk, mówiąc o dotychczasowym dyrektorze Józefie Kubicy, powiedział:

Znany skądinąd Józef Kubica, głównie specjalista od upartyjnienia Lasów Państwowych na skalę niespotykaną w historii, myślę lasów w całej Europie, jako radny sejmiku wojewódzkiego, zostanie odwołany w ciągu kilku tych dni, zostanie odwołany po stosownych decyzjach sejmiku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj