Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lato z DK Chwałowice

Facebook Twitter

Będzie ciekawie, aktywnie, atrakcyjnie. Z Domem Kultury w Rybniku-Chwałowicach tego lata nikt nie będzie się nudził! W programie wiele interesujących propozycji, czyli dla każdego coś miłego.

Tradycyjnie, w ramach poranków filmowych, odbędą się projekcje filmów dla dzieci. Oto tytuły niektórych z nich: Kraina Lodu, Robaczki z Zaginionej Doliny, Kumba, Epoka lodowcowa 3, Rysiek Lwie Serce, Samoloty, Jake i piraci z Nibylandii.

Jak co roku odbędą się też warsztaty plastyczne, warsztaty zdobienia przedmiotów, warsztaty ceramiczne oraz Turniej Szachowy. Wszelkie p otrzebne materiały dla uczestników zapewnia organizator. Tegoroczną nowością są organizowane po raz pierwszy warsztaty fryzjerskie i wizażu, podczas których uczestnicy będą się uczyć wykonywać fryzury oraz makijaż, a na zakończenie zostanie zaprezentowany pokaz mody. Warsztaty budowania instrumentów muzycznych z surowców wtórnych – to również NOWOŚĆ! Nie zabraknie również zabawy z muzyką, czyli taniec, śpiew, muzyczne zabawy dla dzieci w cyklu: Aktywnie z Muzyką.

Ciekawie zapowiada się dzień zatytułowany „Z przyrodą na ty” – dzień poświęcony kontaktom dzieci z naturą, w ramach którego zaplanowano: spotkanie z sokolnikiem, prezentację ptaka w locie, opowieść o świecie ptaków drapieżnych, spotkanie z przyrodnikiem i fotografem Marcinem Karettą, prezentacja multimedialna i otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej, konkursy i pamiątkowe zdjęcia.

Dom Kultury organizuje również w wakacje dwie wycieczki. Jedna krajoznawcza po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (zwiedzanie Jaskini Głębokiej, wejście na „Górę Czarownic” Górę Zborów, spacer po Pustyni Błędowskiej), a druga do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach (w programie również zwiedzanie Pałacu Diedla w Sosnowcu, Egzotarium i „Trójkąt Trzech Cesarzy”).

Program i szczegóły na stronie: www.dkchwalowice.pl

Zajęcia odbywać się będą w terminach: od 30 czerwca do 11 lipca i w dniach 4-8 sierpnia 2014 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020