Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łaziska Górne: Policjanci wynieśli nastolatka z ognia

Facebook Twitter

Dramatyczne chwile w Łaziskach Górnych. W sobotni wieczór, 25 lutego, tuż przed godziną 19:00, doszło do pożaru w jednym z domów bliźniaczych przy ulicy Polnej. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci, którzy otrzymali informacje o zdarzeniu od dyżurnego mikołowskiej komendy.

wynieśli nastolatka z ognia
fot. policja Mikołów

Wynieśli nastolatka z ognia – na szczęście nie odniósł obrażeń

Zgłoszenie mówiło o ogniu na parterze budynku. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, usłyszeli wołanie o pomoc, które dochodziło z poddasza, gdzie przez okno widać było uwięzionego 14-latka. Chłopiec, otoczony gęstym dymem, nie był w stanie samodzielnie opuścić budynku.

Policjanci, nie zważając na niebezpieczeństwo, szybko podjęli akcję ratunkową. Wspięli się na dach i przez okno dachowe wydobyli nastolatka. Następnie, dzięki pomocy strażaków, którzy rozłożyli drabinę, wszyscy bezpiecznie zeszli na ziemię.

Chłopiec został natychmiast przekazany załodze karetki pogotowia i przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych urazów i po dokładnym badaniu, nastolatek mógł w niedzielę (26.02.) opuścić placówkę medyczną.

Policjanci z łaziskiego komisariatu rozpoczęli już szczegółowe działania mające na celu ustalenie przyczyn pożaru oraz okoliczności całego zdarzenia.

Zobacz też:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024