Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łowcy głów odnaleźli poszukiwanego mieszkańca Śląska. Ukrywał się w Portugalii

Facebook Twitter

Śląscy "łowcy głów" odnaleźli w Portugalii poszukiwanego 36-letniego Polaka, ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

łowcy głów
fot. FB/ Śląska Policja

Wstępne czynności poszukiwawcze były prowadzone przez policjantów z Czerwionki-Leszczyn. Z uwagi na powagę sprawy, poszukiwania 36-latka zostały przejęte przez mundurowych z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Tropy wskazywały na kilka państw, w których poszukiwany mógł się ukrywać. Dlatego w sprawę włączono ENFAST – to Europejska Sieć Współpracy Policyjnej, zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych międzynarodowo.

Sabina Chyra – Giereś: 36-letni Polak ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, trudniącą się przemytem i dystrybucją dużych ilości narkotyków, został zatrzymany w Portugalii. To zatrzymanie to efekt ogromnego zaangażowania śląskich łowców głów i ich współpracy z przedstawicielami ENFAST. Obecnie 36-latek oczekuje w areszcie na ekstradycję do Polski. Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu mężczyzna został skazany na wyrok w wymiarze 5 i pół roku pozbawienia wolności.

relacjonowała Sabina Chyra – Giereś rzecznik prasowa śląskiej Policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj