Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląscy policjanci zatrzymali gliwickiego gangstera. Ukrywał się w Europie, wpadł po powrocie do domu

Facebook Twitter

Śląscy policjanci tzw. "łowcy głów" wytropili Piotra H., szefa przestępczego półświatka w Gliwicach. Trafił prosto do aresztu

Śląscy policjanci tzw. "łowcy głów" wytropili Piotra H., szefa przestępczego półświatka w Gliwicach. Trafił prosto do aresztu
Fot. Śląska Policja

Śląscy policjanci tzw. „łowcy głów”  poszukiwali gangstera od października ubiegłego roku

Policyjni łowcy głów schwytali byłego szefa przestępczego półświatka w Gliwicach. To 55-latek poszukiwany od października zeszłego roku 3 listami gończymi. Piotr H. skazany łącznie na 12 lat i 2 miesiące więzienia, za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozbój, czy nielegalne posiadanie broni, ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej, został zatrzymany po powrocie do kraju, w ubiegłym tygodniu w okolicach Toszka.

Policyjni „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wytropili 55-letniego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Częstochowie oraz Sąd Rejonowy w Zabrzu. Mężczyzna został skazany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozbój, nielegalne posiadanie broni oraz pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W przeszłości Piotr H. odbywał kary kilkunastu lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, w tym przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa narkotykowe.

Fot. Śląska policja

Początkowo poszukiwali go policjanci z Zabrza. Z uwagi na powagę sprawy, na początku stycznia bieżącego roku poszukiwania Piotra H. zostały przejęte przez „łowców głów” z KWP w Katowicach. Śledczy ustalili początkowo, że poszukiwany ukrywa się poza granicami kraju. Mężczyzna ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej i często zmieniał samochody. Dlatego z inicjatywy policjantów pracujących nad sprawą została wdrożona procedura wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania. Jednak przed jego wydaniem kryminalni ustalili, że 55-latek zamierza przyjechać na Śląsk, do jednej z miejscowości w okolicach Toszka. Tam też w ubiegłym tygodniu łowcy głów go zatrzymali. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu podczas realizacji czynności. Trafił już do aresztu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj