Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn żużlowy Radia 90: Podsumowanie ostatniej kolejki spotkań. ROW nie jechał

Facebook Twitter

W magazynie żużlowym Radia 90 dziś podsumowania ostatniej kolejki spotkań eWinner 1. ligi oraz rozmowa o trwającym sezonie z naszym gościem, to przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Podsumowanie ostatniej kolejki spotkań eWinner 1. ligi

Poniedziałkowy wyjazdowy mecz ROW-u Rybnik z Aforti Startem Gniezno nie doszedł do do skutku. Na przeszkodzie stanęły obfite opady deszczu. Zdecydowano o odwołaniu zawodów, jednocześnie ustalono nowy termin, spotkanie odbędzie się jutro (23.06.) o godzinie 19.00. Będziemy trzymać kciuki za „Rekiny”.

A w innych meczach?

Trwa zwycięska passa Abramczyk Polonii. Drużyna z Bydgoszczy zanotowała już czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując w niedzielę Cellfast Wilki Krosno 46:44. Liderem zespołu był Kenneth Bjerre a groźnie wyglądający upadek miał Adrian Miedziński. Jego start w niedzielę (26.06.) w Rybniku stoi pod znakiem zapytania. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Trans MF Landshut Devils 48:42 i opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Świetne zawody odjechał Fin występujący z zespole z Gdańska Timo Lahti który zdobył 13 punktów i bonus. Wypadek miał jego kolega z drużyny Wiktor Trofimow, którego czeka tydzień przerwy w ściganiu. I wreszcie Stelmet Falubaz Zielona Góra rozbił w sobotę H.Skrzydlewska Orła Łódź 57:33, przy okazji zainkasował także punkt bonusowy. W tabeli na czele z 18. punktami bydgoszczanie, drugi z takim samym dorobkiem jest zespół z Zielonej Góry, na ostatnie ósme miejsce spadli zawodnicy z Gniezna, mają 5 punktów, tyle samo co 7. ROW Rybnik.

Gościem magazynu żużlowego jest dzisiaj podobnie jak przed tygodniem przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański z którym rozmawialiśmy o trwającym sezonie 1.ligi. Przypomnijmy, najwięcej kontrowersji wzbudziła w tym roku sytuacja na torze w Krośnie gdzie z powodu złego stanu toru odwołano mecz miejscowych Wilków z Falubazem. Komentarzy było po tym spotkaniu co nie miara. A jak całą sytuację ocenia Piotr Szymański? Posłuchajcie:

Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego

Radio 90: Rozgrywki zaskakują, nie wygrywają faworyci.

Piotr Szymański: Jak co roku 1. liga jest bardzo interesująca, nie ma drużyn, które znacznie odstają, oczywiście są drużyny w czołówce, są drużyny niżej (…). Myślę, że rozgrywki do samego końca będą interesujące, 6 drużyn wchodzi do play- offów, wtedy zaczną się wielkie emocja, ale widać, że nikt teraz się nie oszczędza i walczą o to, by wejść do tej szóstki. Wielu fachowców mówi, że woli oglądać pierwszą ligę niż ekstraligę żużlową. To jest walka do końca.

Radio 90: Pana faworyci do awansu?

Piotr Szymański: Nigdy nie wymieniam, bo nie mogę wymieniać. Tylko w przypadku mistrzostw świata mogę mówić o swoich faworytach, bo to Polacy oczywiście.

A jak Piotr Szymański ocenia zespół z Rybnika?

Piotr Szymański: Raz lepiej, raz gorzej, drużyna z Rybnika jest chimeryczna, bo raz jedzie bardzo fajne zawody, a raz te zawody są słabsze, to jest do uporządkowania. Mam nadzieję, że w szóstce będą. Rybnik ma tradycję i w Rybniku ten żużel był, jest i będzie… Dziś jest gorzej, za chwilę będzie lepiej. Patrzę pod względem infrastruktury i organizacji i Rybnik jest jednym z przodujących klubów (…).

A jutro (23.06.) przypomnijmy przełożony z powodu opadów deszczu mecz Aforti Start Gniezno kontra ROW Rybnik. Początek o 19.00. W niedzielę (26.06.) do Rybnika przyjeżdża Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Początek tego meczu o 14.00. Zapraszamy.

I jeszcze informacja dotycząca zawodów SEC 2 lipca w Rybniku. Już wiemy, że z dzika kartą pojedzie wychowanek ROW-u, Kacper Woryna, drugim rezerwowym będzie natomiast Paweł Trześniewski.

Posłuchaj całych magazynów:

Przygotował Robert Krzyżaniak.

Magazyn żużlowy w Radiu 90 w każdą środę w programie popołudniowym 13.00- 18.00.

Terminarz:

1. Runda – 9 kwietnia godz. 16.30

Orzeł Łódź – ROW Rybnik

2. Runda – 16 kwietnia godz. 16.30

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

3. Runda – 2 maja godz. 20.30

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

4. Runda – 15 maja godz. 16.30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik

5. Runda – 8 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Aforti Start Gniezno

6. Runda – 22 maja godz. 14.00

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik

7. Runda – 28 maja godz. 14.00

ROW Rybnik – Stelmet Falubaz Zielona Góra

8. Runda (4-6 czerwca)

Stelmet Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik

9. Runda (11-13 czerwca)

ROW Rybnik – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

10. Runda (18-20 czerwca)

Afort Start Gniezno – ROW Rybnik

11. Runda (25-27 czerwca)

ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

12. Runda (2-4 lipca)

Cellfast Wilki Krosno – ROW Rybnik

13. Runda (16-18 lipca)

Trans MF Landshut Devils – ROW Rybnik

14. Runda (23-25 lipca)

ROW Rybnik – Orzeł Łódź

Ćwierćfinały:

6-7 sierpnia i 20-21 sierpnia

Półfinały:

2 i 4 września

Finał:

11 i 18 września

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj