Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mają pomysły na biznes i odwagę, by je realizować! Gala Przedsiębiorczości Młodzieży w Rybniku za nami

Facebook Twitter

Gali Przedsiębiorczości Młodzieży w Rybniku była okazją, by uczniowie, którzy stworzyli najciekawsze biznesplany mogli je zaprezentować. A pomysłów na biznes naszej młodzieży na pewno nie brakuje.

Gala Przedsiębiorczości Młodzieży w Rybniku

Gala Przedsiębiorczości Młodzieży w Rybniku – zaprezentowano najlepsze pomysły

Urządzenie do zazielenia terenów poprzemysłowych, innowacyjna przechowalnia bagażu, wydawnictwo książek czy biuro architektoniczne – to jedne z pomysłów młodych ludzi, prezentowanych podczas Gali Przedsiębiorczości Młodzieży w Rybniku. Na pierwszym etapie uczestnicy wysyłali projekty swoich biznesplanów. Z nich wyłoniono sześć najlepszych. Później wyróżnieni uczniowie przeszli szkolenie z autoprezentacji pomysłów przed potencjalnymi inwestorami.

Podczas gali uczniowie prezentowali swe pomysły przed jurorami. W skład wchodzili przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czy Izby Przemysłowo Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Inicjatorem wydarzenie był uczeń Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej – Marek Gojny:

Marek Gojny: Uczniowie przychodzą do liceum jako uczniowie, liceum to jest to pole, gdzie są w stanie stać się młodymi przedsiębiorcami i zacząć myśleć jak młodzi przedsiębiorcy. My jesteśmy tutaj po to, żeby im to umożliwić. Nie powinniśmy patrzeć na zysk, żeby stworzyć coś powinniśmy najpierw mieć cel, chcieć zmienić coś, zmienić świat. Rozwój w młodości i wsparcie osób postronnych – od rodziców, od nauczycieli – wspierając młodzież w tych ich „młodych” latach  stajemy się ich akceleratorem do ich dalszego rozwoju i to jest kluczowe, żeby to cały czas powtarzać i promować.

Marek Gojny

W tym roku obchodzony jest rok edukacji ekonomicznej. Trzeba słuchać młodych ludzi i dać możliwość prezentowania swych pomysłów – podkreśla Zygmunt Lukaszczyk przewodniczący jury, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego – filii Politechniki Śląskiej w Rybniku:

Zygmunt Łukaszczyk: Warto słuchać młodych ludzi, ja widzę w nich ogromny potencjał ale też to, że jak  się da im możliwość autoprezentacji, możliwość zrobienia czegoś, naprawdę są za to odpowiedzialni.

Radio 90: Z tej mąki będzie chleb?

Zygmunt Łukaszczyk: Będzie. Z tej mąki nie dość, że będzie chleb, to będą nawet świetne bochenki dożynkowe.

A Gala Przedsiębiorczości Młodzieży odbyła się ona w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj