Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fojcik: „Z budynku przy Białych wyprowadzamy stowarzyszenia, by stworzyć biura dla przedsiębiorców”

Facebook Twitter

W budynku przy Białych w Rybniku powstaną biura dla przedsiębiorców. Działające tam stowarzyszenia zostaną stamtąd wyprowadzone - mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 Joanna Fojcik dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku.

Biura dla przedsiębiorców

Biura dla przedsiębiorców mają powstać w budynku przy ul. Białych

Obiekt w centrum miasta od kilku lat jest w rękach miasta:

Joanna Fojcik: Budynek straszy. Mnie to też bardzo bolało. Cieszę się bardzo, że ten budynek i dokumentacja projektowa na remont tego budynku znalazła się w naszym budżecie w 2024 roku. W następnym roku, może za dwa najpóźniej, będziemy mieć finansowanie na remont.

Radio 90: A te stowarzyszenia, które do dzisiaj tam są, one pozostaną czy zostaną wyprowadzone i szukajcie sobie swojego miejsca.

Joanna Fojcik:Absolutnie nie. Osobiście spotkałam się praktycznie z każdym najemcą, który tam jest. Mam pewne propozycje co do zmiany zapewnienia lokali zamiennych albo już nawet na stałe, ponieważ charakterystyka pracy tych właśnie związków, tych stowarzyszeń jest dość szczególna. Oni korzystają ze swoich pomieszczeń powiedzmy raz, dwa razy w tygodniu przez dwie godziny. Dla nich utrzymywanie całego biura przez 7 dni w tygodniu, płacenie czynszu jest dość spore.

Budynek przy Białych ma około 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, na razie nie wiadomo ile powstanie tam pomieszczeń. Wiadomo, że wybudowana ma zostać winda oraz sala konferencyjna.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj