Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mamy w Żorach karmią piersią, czyli cykl bezpłatnych szkoleń dla mam

Facebook Twitter

Mamy w Żorach karmią piersią - to hasło przewodnie cyklu darmowych szkoleń organizowanych dla przyszłych mam, osób opiekujących się przyszłymi mamami, lekarzy czy położnych.

Mamy w Żorach karmią piersią
Fot. pixabay.com

Na 2 grudnia zapowiedziano cykl szkoleń laktacyjnych pod hasłem: Mamy w Żorach karmią piersią. Są bezpłatne i otwarte dla mieszkanek Żor i osób, które w tym mieście pracują. Spotkania o tym jak przygotować się do karmienia piersią, jak rozszerzać dietę niemowlaka czy o zażywaniu leków w czasie laktacji, odbędą się w sali dworca kolejowego w Żorach, to ul. Dworcowa 35. Warto się zapisać, jak to zrobić piszemy na radio90.pl. Tam również cały plan szkolenia.

Spotkania odbędą się w sobotę, 2 grudnia br. a ich plan wygląda następująco:

godz 13.00 – 14.00 – „Przygotowanie do karmienia piersią”
Dowiesz się dlaczego warto karmić piersią, czyli co zyska Twoje dziecko jeżeli będzie żywione w naturalny sposób i jakie korzyści z karmienia piersią mają: karmiąca mama, tata i rodzina. Dowiesz się o technicznych aspektach karmienia piersią- m.in. jak przystawić dziecko do piersi żeby mogło się najeść i co obserwować żeby być pewnym, że się najadło.
mgr Joanna Fajdek, położna specjalista, IBCLC.

godz. 14.15 – 16.00 – „Rozszerzanie diety niemowlęcia”.
Dowiesz się co to jest złoty standard żywienia dziecka, dlaczego warto go realizować, a także kiedy najlepiej zacząć rozszerzać dietę niemowlęcia i co zaproponować dziecku do jedzenia. Opowiemy w jaki sposób podawać dziecku jedzenie i dlaczego robić to właśnie tak.
Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców oczekujących dziecka oraz rodziców małych dzieci mieszkających w Żorach.
mgr Joanna Fajdek, położna specjalista, IBCLC,
mgr Małgorzata Pope- Świdzikowska, neurologopeda,
mgr Katarzyna Kuczera, położna specjalista, CDL.

godz. 16.45 – 18.00 – „Stosowanie leków w laktacji”, ,,Zioła wspierające kobietę w ciąży i w czasie karmienia piersią”.

jak leczyć matkę bez szkody dla dziecka, zasady podawania leków karmiącym matkom, właściwości leków które należy brać pod uwagę w czasie laktacji, źródła aktualnej wiedzy stosowania leków w laktacji. Spotkanie przeznaczone jest dla lekarzy, położnych, pielęgniarek, farmaceutów – osób opiekujących się kobietą w ciąży, karmiącą matką, karmionym piersią dzieckiem, pracujących lub mieszkających w Żorach.
lek. Anna Szytenhelm – specjalista neonatolog, CDL,
mgr Barbara Błażyca- Szczerbowska, botanik, zielarz- fitoterapeuta.

godz. 18.15 -19.15 – „Niedostateczne przyrosty masy ciała dziecka karmionego piersią”.
Wskaźniki skutecznego karmienia, normy przyborów masy ciała dzieci karmionych piersią, sposoby zwiększania ilości pokarmu, pozorny i rzeczywisty niedobór pokarmu, wskazania do dokarmiania, czym dokarmiać dziecko, sposoby odciągania i przechowywania pokarmu, sposoby dokarmiania dziecka.
Spotkanie przeznaczone jest dla lekarzy, położnych, pielęgniarek, farmaceutów – osób opiekujących się kobietą w ciąży, karmiącą matką, karmionym piersią dzieckiem – pracujących lub mieszkających w Żorach.
dr hab.n.o zdrowiu Mariola Czajkowska, prof. SUM, CDL,
mgr Joanna Fajdek, położna specjalista, IBCLC.

Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane proszone są o zapisy do 30 listopada br. przez formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj