Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Rybek i Rybak” w Rybniku. Nauczycielki w roli aktorek [FOTO]

Facebook Twitter

Nauczyciele z Przedszkola nr 41 w Rybniku grają przedstawienie o Rybku z Rybnika. Wyjątkowy spektakl przed wychowankami.

Rybek i Rybak

„Rybek i Rybak” to tytuł przedstawienia, który zagrali przed publicznością przedszkolaków rybniccy nauczyciele. Przedstawienie oparto na tekstach Agnieszki Chudzik, jedną z nauczycielek, która napisała również piosenki do przedstawienia.

„Rybniku me miasto kochane” oraz „Jestem znakiem herbu” opowiada o Rybaku, który po wielu latach wraca do Rybnika, jako turysta, aby łowić ryby i powspominać lata młodości. Podczas połowów rybak złowił na wędkę Rybka z Rybnika. Złapany Rybek przekonuje Rybaka, aby ten wypuścił go z powrotem do zalewu, po czym opowiada o tym, jak ważną rolę pełni w Rybniku.

Rybek – główny bohater przedstawienia, przestawia również swoje miasto, jego zabytki oraz piękne miejsca, które można odwiedzić będąc w Rybniku. Aktywny udział w przedstawieniu brali również przedszkolacy, którzy rozwiązywali zagadki o Rybniku, a także śpiewali piosenkę „Rybniku me miasto kochane”, do której muzykę napisał Karol Lapczyk. W rolę rybaka wcieliła się autorka scenariusza, a głosu Rybkowi udzieliła Aleksandra Zimoch.

Przedstawienie bogate nie tylko w ważne informacje dla naszych maluchów, ale również w zabawę czy też scenografię, którą stworzyły Katarzyna Dudek, Ewelina Mazur oraz Aleksandra Mazur, ukazuje piękno miasta Rybnika i zachęca do jego odwiedzenia.

Uwieńczeniem przedstawienia były wystawy prac konkursowych. Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. ”Rybnik, moje miasto”, które to przedszkole organizuje cyklicznie od dziewięciu lat oraz prace plastyczne dzieci z przedszkola pt. „Nasi sławni patrioci Polacy”. W ten sposób, jak twierdzą nauczyciele tejże placówki, pragną oni w atrakcyjny i ciekawy sposób przekazać wiedzę na temat swojego miasta najmłodszym, którzy dopiero zdobywają wiedzę o swoim regionie.

Zdjęcia PP nr 41.

Czytaj także;

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj