Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia-Zdroju

Facebook Twitter

Żory budują drogę wylotową w kierunku Jastrzębia, nowa trasa powstaje od skrzyżowania z ulicą Towarową do skrzyżowania z ulicą Gajową. Pobiegnie od Alei Armii Krajowej i połączona zostanie z Aleją Jana Pawła II na wysokości istniejącego skrzyżowania z ulicą Gajową. Tam będzie rondo turbinowe, do którego doprowadzone będą drogi łączące Aleje Jana Pawła II i ulicę Gajową. 

Fot. zory.pl

Żory budują drogę wylotową w kierunku Jastrzębia

Zakres inwestycji obejmuje również budowę ogólnodostępnego parkingu dla samochodów osobowych w miejscu odciętego odcinka Alei Jana Pawła II, budowę zatok autobusowych na projektowanych drogach, ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszego, oświetlenia ulicznego na całym przedmiotowym odcinku, systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej czy zabezpieczenie sieci gazowej wzdłuż Alei Jana Pawła II oraz przebudowę hydrantów.

Fot. zory.pl

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie całego projektu, który zakłada realizację 6 zadań wynosi 28.481.000,00 zł.

Zadanie pn. „Budowa drogi wylotowej w kierunku Jastrzębia Zdroju od skrzyżowania z ul. Towarową do skrzyżowania z ul. Gajową wraz z budową łączników do Al. Jana Pawła II i ul. Gajowej, parkingu razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym (wraz z budową zbiornika ziemnego, ścianą oporową, zabezpieczeniem i przebudową teletechniki, rozbiórką i budową stacji transformatorowej, przebudową i zabezpieczeniem gazociągu, przebudową hydrantów)” to koszt 13.212.713,75 zł brutto.

Inwestycja ma być gotowa za miesiąc, już na Boże Narodzenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024