Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Masłowski: „Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa jest dobra, ale czasem zdarzają się wpadki”

Facebook Twitter

Współpraca z Polską Spółką Gazownictwa jest dobra, ale czasem zdarzają się wpadki - tak zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski komentuje, niedotrzymanie przez spółkę terminu podłączenia do sieci familoków na ulicy Ogrodowskiego.

Jak już was informowaliśmy, mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczyć od Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej elektryczne grzejniki, by nie marzli w swoich mieszkaniach. ZGM ma też zapłacić za nie rachunki:

Piotr Masłowski: Polska Spółka Gazownicza inwestuje w Rybniku bardzo duże środki. Jesteśmy w ostatnich 2,3 latach głównym obszarem ich inwestycji i nie ze wszystkim się wyrabiają. Czasami jest to ich wina, czasami nasza. Ja bym nie chciał na antenie wywoływać takiego wrażania, że ta współpraca jest zła, bo ona generalnie przebiega moim zdaniem całkiem dobrze. W zeszłym roku miasto Rybnik wydało około 100 milionów złotych na termomodernizację i wymianę źródeł ogrzewania. To jest ewenement w skali kraju przy miliardowym budżecie, wydaliśmy 10% na takie cele. Zdarzają się wpadki i tu mamy do czynienia z taką sytuacją, że gaz miał być podłączony do końca miesiąca i już wiemy, że nie będzie. Nie wiem do końca, z jakich powodów czy są to kwestie z brakiem dostępności ludzi, czy jakieś problemy techniczne. Już dzisiaj wiemy, że sienie uda.

Wiceprezydent Masłowski liczy, że przed początkiem grudnia uda się podłączyć familoki do sieci gazowej. Zimne kaloryfery mają też lokatorzy czterech bloków przy ulicy Morcinka na osiedlu w Niewiadomiu, czekający na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Choć to budynki należące do Rybnickiej Spółki Mieszkaniowej, to Piotr Masłowski nie ukrywa, że spróbuje pomóc mieszkańcom.

Piotr Masłowski: Nikt się do nas z takim tematem, przynajmniej do mnie, nie zwracał. A jest tak, że od czerwca tego roku to są działki, które są w moim pionie. Dlatego żadnej rozmowy nie było. Gdyby Rybicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się do nas, zawsze możemy spróbować. Oczywiście siła nacisku miasta i prestiż prezydenta miasta daje szanse, że tego typu inwestycje daje się przyspieszyć.

Radio 90: To podpowiadam, bo tam mieszkańcy marną w swoich mieszkaniach.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z zastępcą prezydenta Rybnika Piotrem Masłowskim do zobaczenia TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023