Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkanka Żor oszukana na… szczeniaka. Kolejne ostrzeżenie przed złodziejami

Facebook Twitter

Do komendy policji zgłosiła się 41-latka. Kobieta za pośrednictwem popularnego portalu sprzedażowego nawiązała kontakt ze sprzedawcą szczeniąt. Chciała kupić psa. Sprzedawca wysłał 41-latce zdjęcia szczeniąt i udzielił obszernych informacji na ich temat, choć najprawdopodobniej w ogóle ich nie miał.

fot. karenwarfel/ pixabay.com

Po wymianie korespondencji żorzanka wpłaciła na jego konto zaliczkę i wtedy kontakt się urwał. Kobieta zdołała ustalić, że nie tylko ona została oszukana, zgłosiła sprawę policji. Mundurowi szukają oszusta.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wszelkich zakupów dokonywanych przez Internet!

Przypominają ponadto, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabronione jest wprowadzanie do obrotu zwierząt domowych poza miejscem ich chowu lub hodowli, a także rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych przez osoby niezarejestrowane w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Mundurowi zachęcają również do lektury poradnika pt.: „Zanim kupisz rasowego psa…” opracowanego przez bydgoski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Znajdziesz go TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj