Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w szachach: Za nami 11. edycja zawodów [FOTO]

Facebook Twitter

Szach mat. Wczoraj (10.12.) w II Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu walczono o tytuł powiatowego mistrza szachownicy. Po raz 11. zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego właśnie w szachach.

Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w szachach

Partie rozgrywali między sobą zarówno amatorzy, jak i osoby trenujące w klubach, m.in. w Wodzisławiu, Gorzycach czy Marklowicach. Młodzi i nieco starsi, w sumie w czterech kategoriach wiekowych:

usłyszała Monika Sokołowska od uczestników szachowych mistrzostw w Wodzisławiu. W sumie w turnieju udział wzięło prawie 50 osób.

Józef Szymaniec: Z roku na rok zainteresowanie tą dyscypliną sportu, bo tak to trzeba powiedzieć, jest coraz większe i dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, żeby takich mistrzostw w powiecie nie było. Mieliśmy taką sytuację trudną, bo okazuje się, że dzisiaj w Katowicach, dzisiaj, czyli w dniu zawodów, są również ważne zawody szachowe i zastanawialiśmy się, co z frekwencją. Ale okazuje się, że nie, że młodzi zawodnicy, również amatorzy, chcą grać w szachy i nie każdy do Katowic akurat dzisiaj pojechał. Zawsze co najmniej kilkudziesięciu szachistów zapisuje się na zawody i później jest walka do samego końca, żeby pokazać, kto tu jest mistrzem szachowym.

Józef Szymaniec. Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w szachach

dodaje Józef Szymaniec, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w wodzisławskim starostwie powiatowym. Mistrzowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w szachach – galeria zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj