Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młode Miasto w Wodzisławiu. Miejsce dla młodych inauguruje działalność już dziś

Facebook Twitter

Młode Miasto w Wodzisławiu to przestrzeń nie tylko dla młodych mieszkańców miasta, ale i całego powiatu. To ma być miejsce spotkań, wymiany doświadczeń, rozmów i rozwijania idei.

Młode miasto w Wodzisławiu

Młode Miasto w Wodzisławiu – przestrzeń dla młodzieży z miasta i powiatu

Przestrzeń dla młodych. Rusza we wtorek (12.03.) w Wodzisławiu. Na rynku zaaranżowano pomieszczenia, gdzie młodzi mieszkańcy miasta będą mogli się spotykać, dyskutować, brać udział w warsztatach lub po prostu przygotować się do lekcji. O takim miejscu mówili prezydentowi w czasie debaty zorganizowanej w Pałacu Dietrichsteinów. – To miejsce nie tylko dla wodzisławianek i wodzisławian – mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca: Miejsce które nie jest typowo komercyjnym klubem, czy kawiarnią. Nie jest też typową, szkolną świetlicą. Jest miejscem położonym w samym centrum miasta i dlatego przystosowaliśmy te pomieszczenia w których kiedyś mieścił się, bank, potem Muzeum, a dziś siedzibę będzie miało Młode Miasto. Przestrzeń dla młodych, w której  młodzież będzie nie tylko mogła się spotkać, pobyć ze sobą, ale będzie mogła uczestniczyć w wielu inicjatywach i warsztatach, także – mam nadzieję – kreować przyszłość, naszego miasta i całego powiatu. Miejsce to jest adresowane nie tylko dla młodych wodzisławianek i wodzisławian, ale dla wszystkich mieszkańców powiatu, także z osób odwiedzających, które z tej przestrzeni będą chcieli skorzystać.

mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. Młodym Miastem opiekować będzie się pełnomocnik prezydenta ds. młodzieży, Dagna Kornafel, która już planuje tematy spotkań z młodymi ludźmi:

Dagna Kornafel: To jest to miejsce, w którym można przekazać wszystkie swoje pomysłu na naszą małą ojczyznę. Będziemy mieli cotygodniowe spotkania z terapeutą, warsztaty samoakceptacji, będziemy też rozmawiać o tym jaka jest relacja moja z jedzeniem, z ciałem.. Tu będą miały miejsce spotkania z członkami fundacji Europejskiego Instytutu Outsourcingu, którzy opowiedzą nam o możliwościach jakie stoją przed młodzieżą w dzisiejszych czasach, będziemy rozmawiać o wymianach młodzieżowych jak również o stworzeniu Młodzieżowej Rady Miasta.

Tu będą organizowane m.in. gry w planszówki. Młodzi wodzisławianie cieszą się z nowej przestrzeni:

Nie mamy gdzie się spotkać. Siedzimy na ławkach…

– powiedzieli nam uczniowie jednego z wodzisławskich techników.

We wtorek (12.03.) o 16.15 młodzi wodzisławianie zaproszeni są do Młodego Miasta na rozmowy o tym, jak radzić sobie ze stresem. Godziny, w jakich będzie czynny punkt mamy na radio90.pl. Warto dodać, że do specjalnej skrzynki młodzież będzie mogła wrzucać swoje pomysły i propozycje aktywności, już startuje akcja bookcrossingowa.

Młode miasto czynne: w poniedziałki i środy od 8:00 do 16:00, wtorki i czwartki od 8:00 do 18:00, a także w piątki od 8:00 do 14:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024