Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

MOSiR Rybnik: Pieniądze na wymianę kopciuchów przy boiskach

Facebook Twitter

Rybnicki MOSiR wymienił już kopciuchy w swoich budynkach, a teraz jest informacja o dofinansowaniu wymiany źródeł ciepła. Środki pochodzą z unijnych funduszy i wynoszą blisko 324 tysiące złotych.

fot.www.rybnik.eu

Projekt obejmuje 3 budynki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, budynki szatniowo- administracyjne przy boiskach w Radziejowie i Niedobczycach oraz budynek zaplecza na terenie ośrodka w Kamieniu.

Źródła węglowe w tych obiektach zostały zastąpione nisko emisyjnymi źródłami, to pompy ciepła i kotły na biomasę. Inwestycja została zrealizowana w latach 2018-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 414 tys. złotych

Przed samym końcem roku, na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 ukazała się wiadomość o rozstrzygnięciu konkursu w ramach poddziałania 4.1.2. Odnawialne źródła energii. Inwestycja jest elementem szerszego programu na rzecz poprawy jakości powietrza mającego na celu likwidację do końca 2025 r. wszystkich źródeł opartych o węgiel znajdujących się w zasobach Miasta Rybnika i zastąpieniu ich ciepłem systemowym, źródłami gazowymi, ogrzewaniem elektrycznym lub źródłami opartymi o OZE.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021