MUKS Poznań wygrywa z RMKS-em Xbest Rybnik

Wicelider za mocny dla koszykarek RMKS-u Xbest Rybnik. Wczoraj (18.12.) rybniczanki zmierzyły się w ostatnim w tym roku spotkaniu z MUKS-em Poznań. Mecz przegrały 58:74, choć długo toczyły równy bój z przeciwnikiem. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej MUKS zyskał przewagę i na przerwę schodził prowadząc różnicą 10 punktów (41:31).

W trzeciej RMKS odrobił część strat, przegrywał czterema punktami ale czwarta odsłona meczu należała już do poznanianek, które wygrały ostatecznie różnicą 16-tu punktów. Dodajmy na usprawiedliwienie, że drużyna z Rybnika wystąpiła w spotkaniu bez podstawowej rozgrywającej Pauliny Majdy, która jest kontuzjowana. Po porażce trener RMKS-u Rybnik, Adam Rener nie załamywał rąk.

Adam Rener: Dopóki starczyło sił 3 kwarty w osłabieniu, to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Oczywiście błędy były, błędy są zawsze. W moim odczuci gdzieś fizycznie pękliśmy pod wpływem tego naporu, z którego słynie drużyna z Poznania. Przeciwko takiemu przeciwnikowi, w osłabieniu powiedzmy szczerze, szans nie było, żeby to wyciągnąć. Aczkolwiek walka była i chyba nikt dziewczynom nie może zarzucić, że serca na parkiecie nie zostawiły. A to jest najważniejsze uważam.

Trener Rmks Adam Rener

Niedzielnym meczem rybniczanki zakończyły pierwszą część sezonu zasadniczego. Zakończyły dodajmy na 7-mym miejscu z dorobkiem 6-ciu zwycięstw i 6-ciu porażek. Jak ocenia tę rundę w wykonaniu swoich podopiecznych trener Adam Rener?

Adam Rener: Jest to pozytywny wynik, aczkolwiek pozwoliłem sobie zrobić prywatną analizę. Z tych 12 meczów, które rozegraliśmy w tym sezonie, to na prawdę co jest może trochę dziwne, to jeden był meczem, którego nie byliśmy w stanie wygrać, bo graliśmy tak słabe zawody z młodym zespołem z Wrocławia. Myślę, że dzisiaj to jest taki drugi mecz, że mimo tego, że byliśmy blisko, ale wyczuwalne było to, że gdzieś ta fizyczność nas przełamie. W pozostałych my równie dobrze mogliśmy mieć bilans dzisiaj 9:3, 8:4. W tej sytuacji te 6:6 jest dobrym wynikiem. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, trzeba to powtórzyć. 12 zwycięstw da nam na pewno udział w play-offach. Plan się nie zmienia, chodzi o play-off.

Do walki o ligowe punkty rybniczanki wrócą na początku przyszłego roku. Już 4-go stycznia zagrają ponownie we własnej hali, ich przeciwnikiem będzie Grot Widzew Łódź.RMKS Xbest Rybnik – MUKS Poznań 58:74 (17:20, 14:21, 16:10, 11:23)

RMKS Xbest Rybnik: B. Jurczyńska 18, D. Bednarek 14, M. Czyżewska 13, N. Ferenc 6, N. Rudzińska 5, P. Hnida 2, E. Bacik, P. Pendziałek.