Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Multikino Rybnik: Noc grozy i horrorów – wygraj bilety

Facebook Twitter

Zgodnie z niepisaną tradycją w ostatni piątek października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczna dawka strachu i napięcia w postaci przeglądu filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu ostatnich miesięcy.

Na tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów pokazane zostaną cztery groźne, klimatyczne i mroczne filmy. W repertuarze znalazły się:

  • premierowo INTERNAT,
  • porównywana do kultowego Egzorcysty KRONIKA OPĘTANIA,
  • mroczny i zagadkowy DOM W GŁĘBI LASU,
  • tajemnicza i ciesząca się znakomitymi opiniami KOBIETA W CZERNI.
WYGRAJ BILETY NA MARATON FILMOWY W RYBNICKIM MULTIKINIE

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:30 rano

Internat (premierowo)

The Moth Diaries, Irlandia, Kanada 2011, 85′

scenariusz i reżyseria: Mary Harron
obsada: Lily Cole, Scott Speedman, Sarah Bolger
muzyka: Lesley Barber

„Internat” to nowy film Mary Harron, reżyserki głośnego „American Psycho” oraz producentów kultowego „Kruka” z Brandonem Lee.

Zafascynowana gotyckimi powieściami Rebecca zauważa, że adorowana przez nią przyjaciółka Lucy darzy coraz gorętszym uczuciem Ernessę. Zazdrosna Rebecca zaczyna obserwować nową uczennicę. Tymczasem pracownicy i mieszkanki internatu zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach…

Pełna erotycznego napięcia opowieść o narodzinach kobiecej zmysłowości i strachu przed namiętną siłą, która kusi, zniewala i zabija.

Kronika opętania

The Possession, Kanada, USA 2012, 93′

scenariusz: Juliet Snowden, Stiles White
reżyseria: Ole Bornedal
obsada: Jeffrey Dean Morgan, Natascha Calis, Kyra Sedgwick
muzyka: Anton Sanko

Film Borendala budził wiele kontrowersji jeszcze zanim wszedł do kin, przez wielu uznawany jest za najlepszą produkcję o egzorcyzmach od czasów kultowego Egzorcysty. „Kronika opętania” opowiada pełną grozy historię inspirowaną faktami. Producentem filmu jest Sam Raimi, który odpowiadał za tak znakomite, kultowe filmy, jak „Martwe zło”, „Armia ciemności” czy „Wrota do piekieł”.

Clyde Brenek, podczas weekendowej wyprzedaży, kupuje swojej córce Em tajemnicze drewniane pudełko. W domu dziewczynka otwiera je i znajduje zagadkowe przedmioty. Od tej pory jej zachowanie wzbudza coraz większy niepokój otoczenia. Clyde, aby odkryć prawdę, będzie musiał zapoznać się z mistycznymi rytuałami mitologii żydowskiej, której częścią jest tajemniczy demon zwany dybukiem…

Dybuk to w folklorze i mistycyzmie żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby.

Dom w głębi lasu

The Cabin in the Woods, USA 2012, 105′

scenariusz: Drew Goddard
reżyseria: Joss Whedon, Drew Goddard
obsada: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Ann Hutchison

„Dom w głębi lasu” to prawdziwa mieszanka krwistego horroru z klasyczną grozą. Jednak wbrew pozorom nie jest to tylko kolejny film wzorowany na „Krzyku”, jego zakończenie zaskoczy nawet największych znawców gatunku.

Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą, telefony komórkowe nie mają zasięgu, a GPS wariuje. Jak mówi napotkany w pobliżu farmer „Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę”. Ale czy będą w stanie?

Znany nam świat horroru się skończył, narodził się nowy – wciągający, intrygujący, obłędny i zupełnie nieprzewidywalny.

Kobieta w czerni

The Woman in Black, Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 100′

reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer
muzyka: Marco Beltrami

„Kobieta w czerni” to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Jest to też udana próba przywrócenia jednego z najważniejszych motywów w horrorze – nawiedzonego domu.

Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.

Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020