Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na ratunek tratwie. Policja z Raciborza opisuje akcję na Odrze

Facebook Twitter

Przypomnijmy: w weekend woda zaczęła wzbierać, rzeki zrobiły się bardzo niebezpieczne. Ludzi na tratwie unoszonej na Odrze, zauważył świadek. Policja chwali jego reakcję i ku przestrodze opisuje sobotnie (20.06.) wydarzenia.

W sobotni ranek na Płoni w trasę wypłynęła załoga tratwy. Niestety, wezbrane wody Odry nie sprzyjały jednak w tym dniu czterem członkom załogi małej jednostki. Gdy przepływali oni na wysokości mostu na Kanale Ulga, ledwo utrzymujących się na pokładzie mężczyzn zauważył świadek. Zaniepokojony ich losem, powiadomił dyżurnego raciborskiej policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mała tratwa straciła sterowność i była całkowicie zdana na nurt rzeki. Natychmiast do akcji ratowniczej przystąpili raciborscy policjanci oraz strażacy zawodowi wraz z ochotnikami z gminy Rudnik i Nędza.

Po chwilach grozy czterech mieszkańców powiatu wodzisławskiego z trudem dobiło do brzegu na wysokości stawów w Łęgu. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, brodząc po pas w wodzie dotarli do miejsca zacumowania tratwy i pomogli w wydostaniu się na brzeg mężczyznom. Załoga cała i zdrowa wydostała się na ląd. Dwaj biorący udział w akcji policjanci, to czynni ratownicy WOPR z Raciborza. Stróże prawa w trakcie akcji, dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno swojego jak i osób ratowanych, wyposażeni byli w sprzęt asekuracyjny w postaci rzutek ratowniczych. Jednocześnie do akcji ratowniczej gotowych było kilka zastępów strażaków, którzy rozlokowali się po obu stronach rzeki na wysokości promu Ciechowice-Grzegorzowice.

Dzięki prawidłowej reakcji świadka, widzącego niebezpieczną sytuację, oraz szybkiej akcji mundurowych, czterej członkowie załogi cali i zdrowi szczęśliwie zakończyli swoją wodną wyprawę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020