Na szczęście – końcówka była nasza. Dziesiąta wygrana MTS Żory

MTS Żory pokonał we własnej hali drużynę z Tczewa różnicą sześciu bramek. Wygrana nie przyszła żorzankom wcale łatwo.

MTS Żory wygrał 10 mecz

Dziesiąte zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych MTS  Żory. Po dwóch miesiącach przerwy żorzanki znów zagrały we własnej hali. W sobotnim (20.01) meczu pokonały zespół SPR Sambor Tczew 28:22. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Wprawdzie po wyrównanym początku MTS zyskał kilka zbramek przewagi i na przerwę schodził prowadząc 16:11. Jednak w drugiej części meczu gra się wyrównała a przyjezdny zespół zaczął odrabiać straty i w końcówce doprowadził nawet do remisu. Ostatnie minuty należały jednak do MTS-u, który ostatecznie wygrał różnicą 6 bramek. „Nie zawsze wygrana przychodzi łatwo” – mówiła po spotkaniu bramkarka zespołu z Żor, Daria Opelt:

Daria Opelt: To był mocny mecz, dużo kart dwuminutowych. Cięższy, niż mogłoby się wydawać, bo dziewczyny przyjechały tutaj powalczyć, było ciężko. Dogoniły nas w tej drugiej połowie, było stresująco, ale na szczęście końcówka – dla nas.

Nie szło nam dzisiaj najlepiej ale ważne, że wygrywamy – dodaje trenerka MTS-u, Anna Niewiadomska:

Anna Niewiadomska: Pracowałyśmy bardzo ciężko w tym tygodniu, być może to też przełożyło się na ten mecz. Jestem zadowolona, mecz jest wygrany. Czasami zdarzają się takie mecze, że nie wszystko wychodzi, miałyśmy taką niemoc trochę w sobie, nie wiem z czego ona wynikała ale na pewno to przeanalizujemy i zastanowiły się nad tym. Jednak końcówka meczu pokazała, że do końca utrzymałyśmy chęć wygrywania i trzy punkty są u nas.

Po sobotnim meczu żorzanki mają na koncie 29 punktów i o dwa wyprzedzają drugi Ruch Chorzów, który ma jednak na swoim koncie jedno spotkanie rozegrane mniej. Obie drużyny zmierzą się w niedzielę 28 stycznia w Chorzowie.