MTS Żory: Kolejne zwycięstwo zespołu [FOTO]

13. zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych z Żor. W ostatniej kolejce spotkań MTS pokonał we własnej hali Handball Warszawa 31:23. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando szczypiornistek z Żor, już do przerwy prowadziły

6 bramkami (15:9), później powiększyły przewagę. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Brazylijka w barwach MTS-u, Danielle de Sousa Lira, która rzuciła 8 bramek.

Z wygranej cieszyły się trenerka zespołu Anna Niewiadomska i rozgrywająca Aleksandra Sójka. Czy to był łatwy mecz?

Anna Niewiadomska: Jego przebieg pokazał tak, aczkolwiek absolutnie nie byłyśmy nastawione na taki mecz. Przygotowałyśmy się na 100%, bo od początku narzuciłyśmy swój rytm i tempo gry i generalnie od pierwszej minuty kontrolowałyśmy przebieg tego meczu.

Aleksandra Sójka: Cieszymy się najbardziej z tego, że utrzymujemy nasz dobry poziom gry w obronie. To jest dla nas najważniejsze, bo z tego wyprowadzamy kontrataki, a to są zawsze łatwe bramki. To nas cieszy, że ten poziom w obronie jest ciągle utrzymywany i dokładamy teraz coraz lepszą grę w ataku.

MTS Żory zajmuje drugie miejsce w tabeli Centralnej Ligi Kobiet. Żorzanki tracą do pierwszego Ruchu Chorzów 7 punktów. W niedzielę (17.03) zagrają na wyjeździe z SPR-em Sośnica Gliwice.