Żorzanki dominowały na boisku! MTS Żory pokonał zespół z Kielc aż 36:15

Takie mecze, kiedy drużynie wychodzi niemal wszystko zdarzają się niezwykle rzadko. A tak właśnie było w przypadku ostatniego, ligowego spotkania MTS Żory. Piłkarki ręczne wręcz rozgromiły zespół z Kielc.

Kolejne zwycięstwo na koncie piłkarek ręcznych MTS  Żory. Tym razem w meczu przed własną publicznością żorzanki bez problemu rozgromiły Koronę Kielce, wygrywając wysoko 36:15. Już do przerwy mecz był jednostronnym widowiskiem, MTS po pierwszych 30 minutach prowadził 16:4, w drugiej powiększył jeszcze przewagę. Najlepszą zawodniczka spotkania została wybrana rozgrywająca MTS-u, Aleksandra Sójka:

Aleksandra Sójka: Początek zaważył, dziewczynom z Kielc trochę odechciało się grać, nasze bramkarki wyczyniały dziś cuda i również nam pomogły. Patrząc na przestrzeni całej rundy gramy coraz lepiej i było to widać. Wychodziło nam wszystko, rzadko się zdarza taki mecz. Na pewno od dawna nasza obrona funkcjonuje bardzo dobrze, dołożyłyśmy do tego dobry atak i wynik mamy, jaki mamy.

Z postawy swojej drużyny i zwycięstwa zespołu cieszył się trener MTS-u Anna Niewiadomska:

Anna Niewiadomska: Bardzo cieszy taki wynik. Od początku to spotkanie nam się układało w każdym elemencie – zarówno w ataku, jak i w obronie. Nie było słabych, punktów, nie miałyśmy zastojów, przeprowadzałyśmy szybkie kontrataki, fantastycznie bramkarki  w bramce i taki mamy wynik.

Szczypiornistki MTS-u nadal zajmują drugie miejsce w tabeli Centralnej Ligi Kobiet, tracą 7 punktów do pierwszego Ruchu Chorzów.