Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy Śląska zdecydowali! Wyniki Budżetu Marszałkowskiego

Facebook Twitter

Już wiadomo, na jakie projekty wydane zostaną pieniądze w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozstrzygnięto jego 5. edycję. To mieszkańcy Śląska zdecydowali, które zadania są według nich najciekawsze i na które czekają. To sprawdźmy! 

Wyniki budżetu marszałkowskiego
Fot. pixabay.com

Wyniki Budżetu Marszałkowskiego

Znamy wyniki Budżetu Marszałkowskiego. Muzycznie będzie w powiatach raciborskim, wodzisławskim i w Żorach. Tu realizowane będą dwa projekty: w powiecie wodzisławskim i na raciborszczyźnie „Młodzi Artyści”, to będą zajęcia artystyczne: plastyczne, taneczne, muzyczne oraz teatralne dla dzieci i młodzieży w 4 szkołach: w Wodzisławiu, Pogrzebieniu, Rydułtowach i Radlinie. W sumie udział w nich ma wziąć 220 uczestników.

W Żorach w ramach „Muzycznych Ilustracji” odbędzie się cykl koncertów muzycznych i występów scenicznych, w programie których znajdą się utwory inspirowane literaturą.

Zwycięsko z głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim wyszedł też projekt „Sportowe Beskidy”: to będzie 8 wydarzeń, aktywizujących do wysiłku i czasu na świeżym powietrzu około tysiąca uczniów, głównie z powiatu cieszyńskiego.

W sumie w tej edycji rozdano 5 milionów złotych, zagłosowało 44 i pół tysiąca osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024