Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To najlepszy prezent na Mikołaja! Przedszkole w Dębieńsku gotowe i oddane w ręce maluchów [WIDEO]

Facebook Twitter

Przedszkole w Dębieńsku - oddane do użytku. 50 maluchów uczy się i bawi w wyśmienitych warunkach.

Przedszkole w Dębieńsku

Przedszkole w Dębieńsku gotowe!

To był idealny prezent na Mikołaja. W Dębieńsku – oficjalnie – oddano do użytku nowe przedszkole. Inwestycja polegała na rozbudowie i adaptacji Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębieńsku na pomieszczenia przedszkolne. Maluchy, które po raz pierwszy przekroczyły próg nowej placówki na początku grudnia, mają do dyspozycji dwie supernowoczesne sale do nauki i zabawy.

To była długo wyczekiwana przez lokalną społeczność inwestycja – mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz Czerwionki-Leszczyn:

Wiesław Janiszewski: To chyba najlepszy prezent dla samych dzieciaków, ale także dla środowiska – rodziców, grona pedagogicznego. Fajnie, że udało sie pod koniec roku i to 6 grudnia w Mikołaja sprezentować taki obiekt, który jak widać po minach w pełni satysfakcjonuje wszystkich tych, którzy będą tu pracować i przebywać na co dzień.

Jak powiedziała nam dyrektorka placówki Katarzyna Burek do przedszkola uczęszcza 50 dzieci.

Katarzyna Burek: Marzyliśmy o tym już bardzo, bardzo długo. Tym bardziej się cieszymy, że to marzenie się spełnia właśnie dziś, w ten magiczny dzień. Ogólnie przywitamy tutaj 50 przedszkolaków, którzy będą mieli do dyspozycji dwie sale dydaktyczno-lekcyjno-zabawowe, do tego salka do terapii różnego rodzaju, a także jest pomieszczenie intendenta, łazienka, kuchnia. Jest także świetlica szkolna. To była bardzo potrzebna inwestycja, tyle lat o to walczyliśmy my, mieszkańcy. To przedszkole było potrzebne, stary budynek już nie spełniał żadnych wymogów.

Budowa kosztowała 3,3 mln zł. Losy tej inwestycji nie były łatwe, bo w ubiegłym roku gmina była zmuszona odstąpić od umowy na budowę przedszkola z winy ówczesnego wykonawcy robót.

Wiesław Janiszewski: Tylko należy się cieszyć, że koniec wieńczy dzieło. To inwestycja, realizowana na przestrzeni kilkudziesięciu miesięcy, bo czas pandemii spowodował, że prace były opóźnione, firma – pierwszy wykonawca – przy 70 procentach zaawansowania – zeszła z budowy. Potrzebne było nowe postepowanie, ale jak widać to nas nie zniechęciło, dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację tego zadania.

Dwa oddziały przedszkolaków z Dębieńska będą mogły spędzać czas w nowych, przestronnych pomieszczeniach oraz na placu zabaw sąsiadującym z placówką. W ramach zdania powstał także nowy węzeł kuchenny, który obsługiwał będzie szkołę i przedszkole, a także dwie jadalnie – jedna dla przedszkolaków, a druga dla uczniów szkoły podstawowej. A jak wygląda nowe przedszkole od środka zobaczcie na filmie:

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024