Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowe Czytanie w Cieszynie: Wykłady, warsztaty kulinarne i zwiedzanie cmentarza

Facebook Twitter

Osiem nowel wybrano na tegoroczną edycję Narodowego Czytania. Ogólnopolska akcja odbędzie się już w najbliższą sobotą. Narodowe Czytanie ma na celu zachęcenie do gromadzenia się w miejscach publicznych w celu głośnego czytania tekstów znanych i cenionych polskich pisarzy, których twórczość kształtuje nasze poczucie tożsamości narodowej.

– W Cieszynie akcja będzie trwała dwa dni, zaczynamy w sobotę o dziesiątej – mówi Izabela Kula, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Program zostanie zainaugurowany przed siedzibą Biblioteki Miejskiej. Odbędą się dwa wykłady tematyczne: Katarzyny Słupczyńskiej „Bruno Schultz – skromny geniusz” oraz „Żydzi na Śląsku Cieszyńskim” dra Jacka Proszyka, bielskiego historyka i badacza dziejów Żydów na Śląsku Cieszyńskim. Prelekcje ubarwi pokaz tańców żydowskich w wykonaniu zespołu Klezmer. Nie zabraknie również tradycyjnego głośnego czytania przez mieszkańców fragmentów lektur wskazanych przez Prezydenta RP.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty kulinarne i zwiedzanie cmentarza żydowskiego można odebrać w cieszyńskiej bibliotece. wydarzeniu patronuje Radio 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021