Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nauczyciele rozpoczynają strajk włoski

Facebook Twitter

Nauczyciele rozpoczną strajk włoski. Od 15 października ruszy bezterminowa akcja protestacyjna polegająca na wykonywaniu tylko tych zadań, które są opisane w przepisach prawa oświatowego- wynika z sondażu, jaki przeprowadził wśród 200 tysięcy nauczycieli ZNP.

Oznacza to, że w szkołach będzie mniej kół zainteresowań, wycieczek, a nauczyciel będzie robił to, co wynika z przepisów prawa:

Chodzi o to, aby rodzice, czyli społeczeństwo w końcu zauważyli, że nauczyciel nie pracuje 18 godzin, nauczyciel nawet nie pracuje 40 godzin. To naprawdę wykracza poza ten limit 40-godzinnego czasu pracy, bo często zajęcia, spotkania z rodzicami, szkolenia, wyjazdy, wycieczki, konkursy, zawody odbywają się w godzinach popołudniowych, albo w sobotę czy nawet w niedzielę i nikt nauczycielowi za to nie płaci, a nikt tego nie raczy zauważyć- mówi Teresa Ćwik, prezes ZNP w Raciborzu.

Teresa Ćwik podkreśla, że nikt nie będzie zmuszał nauczyciela, by wybrał taką właśnie formę protestu:

Czy poszczególny nauczyciel jednostkowo dostosuje się do tego wskazania no to jest jego wybór, my tutaj nie mamy żadnego prawa ani możliwości nawet do tego, aby zmusić kogokolwiek do takiej formy protestu, więc każdy podejmie decyzję sam.

Strajk włoski ma rozpocząć się 15 października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020