Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nawet 20 tysięcy odbiorców bez prądu. „Sytuacja wraca już do normy!”

Facebook Twitter

Prąd dociera już do prawie wszystkich domów na śląsku. To najnowsze informacje o poranku, a przypomnijmy, że w weekend, gdy mocno wiał wiatr, pozrywanych zostało wiele linii wysokiego i niskiego napięcia.

Nawet 20 tysięcy odbiorców nie miało zasilania. To był bardzo trudny weekend dla energetyków. Mówi rzecznik prasowy województwa śląskiego firmy TAURON Dystrybucja, Łukasz Zimnoch:

Odnotowaliśmy bardzo dużo awarii. Zaczęło się około godziny 15.30 w sobotę. Bardzo mocno powiało i jak przyszedł ten bardzo silny podmuch, tak wysypało się bardzo wiele awarii na terenie całego Śląska. Cały weekend sytuacja wyglądała podobnie. To znaczy, my pracowaliśmy, nasze ekipy starały się usuwać uszkodzenia i kiedy już wydawało się, że uporaliśmy się z problemami, przychodził nowy podmuch i pojawiały się kolejne informacje o awariach.

Jak sytuacja wyglądała jeszcze tej nocy w naszym regionie, jak jest teraz?

W powiecie wodzisławskim wczoraj o godzinie 23.30 mieliśmy ponad 3000 klientów bez zasilania, w powiecie rybnickim stu, w powiecie cieszyńskim około tysiąca. To były miejsca, gdzie sytuacja była taka najtrudniejsza. W Jastrzębiu wczoraj wieczorem bez prądu było 70 klientów. W powiecie cieszyńskim wczoraj około godziny 23.30 200 klientów pozostawało bez zasilania. Po całonocnej pracy udało nam się doprowadzić do tego, że dzisiaj rano wszyscy klienci odzyskali prąd w swoich domach.

Dodajmy, że na śląsku o poranku prądu nie było jedynie w 200 domach w powiecie pszczyńskim, ale jak zapewnił Łukasz Zimnoch tam awarie są również szybko usuwane.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020