Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie wiesz co zrobić z choinką? Oddaj do parku w Żorach

Facebook Twitter

Choinki do Parku Piaskownia w Żorach! Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych i "Recykling pod lupą" prowadzą zbiórkę świątecznych drzewek: mogą być ścięte, mogą być w doniczkach. Trafią do parku przy ulicy Bocznej.

Zbieramy drzewka, ponieważ ważna jest dla nas ekologia! Dzięki temu nie będę one zaśmiecały przypadkowych miejsc, a posłużą pożytecznie jako kompost dla roślin kwasolubnych (np. borówki, hortensje), zostaną przerobione zrębakiem na ściółkę. Drzewka przekazane w doniczkach będą przez nas przechowane do wiosny i wysadzone do ziemi na terenach miejskich i ogólnodostępnych.

– pisze Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w swoich mediach społecznościowych.

Zbiórka drzewek już trwa od tygodnia i potrwa do końca stycznia. Choinki można zostawiać w wyznaczonym miejscu na terenie parki Piaskownia, są też zbiórki w wyznaczonych terminach, najbliższy termin to czwartek i piątek w tym tygodniu (21-22.01.) w godzinach popołudniowych 14.00- 18.00.

Kontakt do Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych:

  • 032 43 55 111
  • 48 694 491 924

Projekt realizują też dorośli wolontariusze projektu „Recykling pod lupą! – angażujemy, integrujemy, edukujemy”, który jest partnerem działania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj