Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski. Ponad 30 osób w naczepie ciężarówki

Facebook Twitter

Cudzoziemcy z Syrii, Iraku, Iranu oraz Turcji zatrzymani w Kobiórze. Podróżujący w naczepie ciężarówki nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Śląska Straż Graniczna zatrzymała kierowcę ciężarówki oraz 34 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

mat prasowe/ Śląska Straż Graniczna

Do zatrzymania doszło wczorajszej (7.08.) nocy w miejscowości Kobiór. Cudzoziemcy podróżujący w naczepie ciężarówki nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Deklarowali, że pochodzą z Syrii, Iraku, Iranu oraz Turcji. Trwają czynności zmierzające do potwierdzenia ich obywatelstwa oraz danych osobowych. Kierowca ciężarówki, który został zatrzymany to obywatel Turcji.

Wszyscy cudzoziemcy, wśród których były kobiety i dzieci, zostali przebadani przez lekarza. Czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zapewnili wszystkim migrantom żywność oraz wodę.

– informuje Szymon Mościcki, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Obecnie wobec wszystkich zatrzymanych prowadzone są czynności służbowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024