Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niespodzianka dla uczniów na nowy rok szkolny, czyli strefa relaksu w szkole w Jejkowicach

Facebook Twitter

Niespodzianka dla uczniów na nowy rok szkolny, czyli strefa relaksu w szkole w Jejkowicach. Miejsce, gdzie będą mogli odpocząć pomiędzy zajęciami, już jest dla nich przygotowywane.

strefa relaksu w szkole w Jejkowicach

Strefa relaksu w szkole w Jejkowicach

Strefa relaksu w szkole w Jejkowicach to nie jedyna nowość, jaka będzie do dyspozycji dzieci i młodzieży w tej placówce:

Marek Bąk: Również udało się pozyskać kolejne pieniądze dzięki Lyskorowi, dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę wiaty dla rowerów przy szkole podstawowej. My jesteśmy gminą jednosołecką, więc mnóstwo dzieciaków dojeżdża do szkoły rowerami, co nas bardzo cieszy, bo to jakby nie było, promuje aktywny styl życia, więc postanowiliśmy ze środków zewnętrznych taką wiatę wybudować. Ona powstanie, bo teraz jesteśmy na etapie podpisywania umowy z Urzędem Marszałkowskim, więc mam nadzieję, że w pierwszym kwartale przyszłego roku już będzie stała.

Marek Bąk wójt Jejkowic

 

Koszt budowy wiaty rowerowej to około 70 tysięcy złotych. W czasie wakacji prace remontowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym idą pełną parą:

Marek Bąk: Myślę, że naprawdę będzie się dużo działo. Już się dzieje, ponieważ została cała wymieniona podłoga w szkole podstawowej, a teraz robimy taką małą niespodziankę dla uczniów naszego zespołu szkolno-przedszkolnego, czyli taki kącik nazwijmy to chillout’u na korytarzu. Więc myślę, że jak wrócą 4 września do szkoły, to będą mile zaskoczeni. Nie chcemy, żeby szkoła kojarzyła się tylko z wymaganiami, ale niech też to jest przyjemne miejsce, gdzie dzieci jakby nie było, spędzają większość swojego czasu. Długo przymierzaliśmy się do tego, ponieważ już naprawdę ten górny korytarz w szkole podstawowej wymagał takiego gruntownego remontu, a przy okazji wymieniliśmy całe oświetlenie w górnym korytarzu na energooszczędne, więc myślę, że ten remont szybko się zwróci z oszczędności z energii.

Strefa relaksu w szkole w Jejkowicach- wizualizacja, fot.UG Jejkowice

Remont w szkole gmina pokrywa z własnego budżetu, to koszt około 50 tysięcy złotych. Strefa chillout kosztuje 30 tysięcy.

Czytaj także:

Zobacz: 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023