Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niespokojna sobota na drogach powiatu rybnickiego. Wypadki po pijaku i bez uprawnień

Facebook Twitter

Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do wypadku w Rybniku. Później okazało się, że miał cofnięte uprawnienia. To tylko jedno z sobotnich (10.04.) zdarzeń na drogach powiatu rybnickiego.

fot. rybnik.policja.gov.pl

W sobotę (10.04.) około godz. 18.30 na skrzyżowaniu ulic Rudzkiej z ulicą Czecha, kierujący samochodem ciężarowym, 49-letni mieszkaniec Rybnika jadąc w kierunku centrum najechał na tył pojazdu audi, którym podróżował 38-letni mężczyzna z dzieckiem. Ranny został 46-letni pasażer mitsubishi. Okazało się, że kierowca samochodu ciężarowego był pijany i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Wynik wskazywał na ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wcześniej około godz. 12.00 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy 3 Maja, 84-letnia kobieta przechodząc przez jezdnię, ze strony prawej na lewą, poza przejściem dla pieszych wtargnęła wprost pod nadjeżdżający motocykl. Mieszkanka powiatu rybnickiego oraz 52-letni kierowca jednośladu zostali zabrani do szpitala w Rybniku.

Do kolejnego wypadku doszło około godz. 17.15 w Rybniku przy ulicy 3 Maja. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący osobówką, 62-letni mężczyzna wyjeżdżając z ulicy Tęczowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo w kierunku ulicy Chrobrego rowerzyście. W wyniku tego zdarzenia ranny został 69-letni mieszkaniec Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj